Internete galima aptikti ypač daug pasiūlymų, kuriuose siūloma įsigyti tam tikros rūšies įmones už gana patrauklią kainą. Tačiau, daugelio žmonių teigimu, jiems kyla abejonių ar iš tiesų ką siūlo tie pardavėjai, yra sąžininga ir patikima „prekė“. Juk registracijos išlaidos būna žymiai didesnės, o siūlomų įmonių kainos siekia vos keletą šimtų eurų. Kaip taip gali būti? Atsakymas yra gana paprastas – viskas vyksta legaliai, tiesiog apeinami tam tikri biurokratiniai reikalavimai. Dėl šios priežasties pardavėjai gali pasiūlyti ženkliai mažesnes įmonių įsigijimo kainas. Tai reiškia, kad pirkėjas išleistų mažiau įmonę pirkdamas nei ją registruodamas pagal visus standartus.
Verta žinoti, kad šie pardavėjai dažniausiai ne tik parduoda įmones, bet taipogi teikia ir kitas teisines paslaugas. Tai gali būti tiek konsultacijos, tiek dokumentų, susijusių su darbo santykiais paruošimas, tiek ir apskaitos tvarkymo paslaugos. Kiekvienas pardavėjas gali teikti skirtingas paslaugas. Norintiems įsigyti įmonę, iš pradžių rekomenduojama išsiaiškinti į kuriuos įmonių pardavėjus kreiptis verta, o kurių tiesiog reikėtų pasisaugoti. Tai kuo puikiausiai padės suprasti paieškos sistemos internete.
Renkantis pardavėją įmonės įsigijimui, jūs turite pasižiūrėti kokia atsiliepimai vyrauja apie jį. Taip pat reikės detaliai apžvelgti siūlomas įmones – ar jos nėra skolingos, neturi įsipareigojimų ir t.t. Galiausiai liks tik atsižvelgti į geriausias kainas ir tiek.
Kalbant apie kitas siūlomas paslaugas, būtina pabrėžti, kad kai kurie pardavėjai užsiima ir tarpininkavimu. Dėl to ir minėta, kad reikia pasidomėti kas yra perkama. Mat, kai kurie įmonių pardavėjai tiesiog yra tarpininkai, kurie padeda kitiems asmenims parduoti savo verslus, o tiksliau įmones. Už sėkmingą pardavimą jie gauna komisinius mokesčius t.y. sutartą užmokestį už surastą pirkėją.
Tradiciniai įmonių pardavėjai įprastai patys imasi įmonių registravimo ir paruošimo pardavimui. Tokios įmonės įprastai neturi veiklos istorijos ir įsipareigojimų. Jos dažniausiai būna ganėtinai naujos, o tai, pasak ekspertų, ir turėtų būti didžiausias prioritetas. Žinoma, visada yra galimybė pirkti įmonę su veiklos istorija, bet čia jau teks mokėti kiek didesnę kainą, jeigu ta istorija pagerina kredito reitingas ir t.t.
Jeigu ketinate pirkti įmonę, ypač atidžiai domėkitės iš ko ją perkate.