Kaip pasikviesti šilumą į namus

Lietuviams pasisekė. Nepaisant politinių ar kitokių viražų, galime džiaugtis metų laikų kaita. Vasarą keičia ruduo, šis užleidžia vietą žiemai, po pastarosios ateina pavasaris, o tada – vėl vasara. Tai lyg padeda išvengti monotonijos. Kita vertus, kiekvienas metų laikas turi savų kaprizų, todėl atsiranda tam tikrų rūpesčių. Kai kalbame apie žiemą, galvoje iškart ima suktis mintys apie šildymą. Kaipgi šaltuoju metų laiku pasikviesti šilumą į savo namus?

Yra įvairių priemonių, pavyzdžiui, žvakės ar elektrinis radiatorius. Vis dėlto efektyviau būtų užkurti krosnį. Į dėmesio akiratį gali pakliūti ir židiniai. Jų būna įvairių. Lietuvių mėgstami ir dėl įvairių savybių giriami norvegiški Dovre ketaus židiniai. Pats ketus, kaip medžiaga, yra tvirta ir puikiai tinkanti tokiose šildymo sistemose. Tačiau nei židinio gamyboje naudota medžiaga, nei pats židinys nėra viskas, ko prireikia norint apšildyti namus. Pirmasis uždavinys, kurį tenka išspręsti, – dūmtraukis. Na, o tuomet jau renkamasi, kokiomis ypatybėmis turėtų pasižymėti židinys ir t.t. Labai svarbu atrasti tinkamus meistrus, nes savarankiškas montavimas nežinant visų subtilybių gali atsieiti itin brangiai. Juk ne veltui sakoma, kad skūpus moka du kartus. Šildymo srityje skūpumui tiesiog nėra vietos. Jei norite pasikviesti šilumą į namus, (visai nesvarbu, ar jūsų dėmesį patraukė ketaus židiniai, ar ieškote didelio šildymo katilo) bet kuriuo atveju tenka atsakingai investuoti. Tai indėlis į šeimos sveikatą ir gerovę, į jaukumą ir į paties būsto ilgaamžiškumą. Klausiate, kuo šie išvardyti aspektai siejasi su židiniu? Tuoj viską suprasite.

Šeimos sveikata ir gerovė sunkiai klestės, jei žiemą namai bus nekūrenami. Jei kūrimo procesas reikalaus daugybės jėgų ir bus nepatogus, šildymas ims varginti. Pirmuoju atveju galima susirgti, o kitu eikvojamos jėgos. Būtent todėl geriau iš karto investuoti į visą šildymo prietaiso ir apskritai šildymo sistemos suprojektavimą, nei vėliau gailėtis. Apie jaukumą taip pat nėra ką plačiai diskutuoti. Šilta – jauku, šalta – nelabai. Na, būsto ilgaamžiškumas – tema, kuria galima prirašyti daugybę straipsnių. Kaip elementarų pavyzdį galima pasitelkti pelėsį. Jei pastatas paliekamas be jokio apšildymo, o orai drėgni, jei nėra normalios ventiliacijos, galima sulaukti nepageidaujamo „svečio“ – pelėsio. Jį išnaikinti įmanoma, tačiau geriau imtis veiksmų gerokai prieš tai, kai pasireiškia pelėsio atsiradimo grėsmė, nes vėliau gali laukti kalnas išlaidų. O su pastarosiomis – varginantys daiktų perkraustymai.

Taigi, atsakymas į klausimą, kaip pasikviesti į namus šilumą, paprastas – profesionaliai įrengti šildymo sistemą. Ar geriausiai funkcijas atliktų didelis ir brangus katilas, ar vertėtų pasidomėti, kur parduodami ketaus židiniai, priklauso nuo įvairių faktorių, kuriuos įvertintų specialistai. Na, o kai tinkami kūrenama, ne tik žiemos vakarai tampa jaukūs, bet ir užkertamas kelias nepageidaujamiems veiksniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *