Dažnai automobilių savininkai, susidūrus su katalizatoriaus gedimu, keičia jį į naują, o seną detalę paprastai išmeta, neatsižvelgdami į tai, jog esančios joje nuodingos ir pavojingos medžiagos patenka į dirvą, o vėliau ir į vandenį. Tokiu būdu užsiteršia aplinką, kas atsispindi žmonių sveikatoje. Egzistuoja tokia paslauga, kaip katalizatoriu supirkimas, už kurią nereikia mokėti, o, atvirkščiai, tau sumokės nuo 50 iki 400 Lt už sugadintą detalę. Žinoma, jog ne kiekvienas žmogus žino, kas yra tas katalizatorius ir kam jis iš viso yra reikalingas. Nepatingėkite, perskaitykite straipsnį iki galo, ir Jūs ne tik sužinosite, kas yra katalizatorius, bet ir kokios yra jo gedimo priežastys.
Katalizatorius – tai įrenginys, kuris yra sumontuotas kiekvieno šiuolaikinio automobilio išmetimo sistemoje tarp variklio ir vamzdžio. Girdėtas žodis? Taip, galbūt Jūs dabar prisiminsite, kad šį žodį girdėjote per chemijos pamokas mokykloje, jeigu nebuvote pabėgęs iš pamokos (katalizatorius – medžiaga, kuri padidina cheminės reakcijos greitį, tačiau nėra sunaudojama reakcijoje). Ši automobilio dalis yra skirta oksiduoti įvairias chemines medžiagas bei mažinti kenksmingų dalelių išmetimą į aplinką. Važiuodamas be katalizatoriaus automobilis labiau kenkia gamtai.
Kai kuriems žmonėms keliauti automobiliu tenka kiekvieną dieną. Mes visi puikiai žinome, kad nei viena automobilio detalė nėra ilgaamžė. Išmetimo sistemos katalizatorius išeina iš rikiuotės ir tampa nenaudingas dėl daugelio priežasčių:
- Vanduo, patekęs į radiatorių;
- Kuro sistemos valymas;
- Prastos kokybės benzinas;
- Netvarkinga degimo sistema.
Vienas iš pagrindinių trūkumų yra tas, jog katalizatorių reikia atnaujinti. Svarbu prisiminti, kad jį keisti reikia laiku. Kyla klausimas, kaip dažnai tai daryti? Katalizatoriui nereikia jokio techninio aptarnavimo, jis efektyviai atlieka savo darbą tol, kol automobilis nuvažiuoja apie 100 000 km – viršyti šio kilometražo nederėtų.
Katalizatorių supirkimas – pagalba automobilio savininkams ir gamtai?
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, yra superkami ir vėliau perdirbami savo funkcinę vertę praradę katalizatoriai. Šiuo metu vis dažniau ir daugiau galime pastebėti įmonių bei privačių asmenų skelbimus, kurie superka katalizatorius. Paeksperimentuokite: įveskite GOOGL‘o paieškos eilutėje žodžius „katalizatorių supirkimas“ ir pamatysite, kiek daug norinčių nupirkti šią detalę. Kodėl? Aukšta katalizatorių vertė yra paaiškinama tuo, jog jų sudėtyje yra itin brangių metalų, tokių kaip paladis, platina ir rodis. Tai taip pat ir pavojingi metalai, todėl išmesti nusidėvėjusį katalizatorių į šiukšlių konteinerį – neatsakingas žingsnis gamtos atžvilgiu. Katalizatoriai būna dviejų tipų: keraminiai ir metaliniai. Keraminių katalizatorių kaina yra didesnė, nes tauriųjų metalų procentinis kiekis juose yra didesnis. Katalizatorius – brangi antrinė žaliava. Išgauti platiną ar paladį yra brangiai kainuojantis procesas. Būtent todėl katalizatoriai yra vertingi.
Dabar automobilio savininkui nereikia sukti galvos dėl katalizatoriaus neutralizavimo. Katalizatorių supirkimas kaip ir kitų kenksmingų atliekų rūšiavimas sukūrė sprendimą, kuris padeda mažinti didėjančią taršą, bei prisideda prie sveikesnio mūsų gyvenimo.
Hi, this is a comment.
To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.