Kokią tvorą rinktis?

Tuomet, kai žmonės įgijo nuosavos žemės radosi ir pirmosios tvoros, kurios nubrėžė savos teritorijos ribą ir atskyrė  ją nuo kaimynų ar priešų. Šiandien ji tik saugo namo šeimininkų privatumą.

Gamintojai mūsų šalyje siūlo įsigyti šį statinį iš pačių įvairiausių medžiagų. Siūlomos plytų, blokelių, akmeninės, metalinės, plastikinės, medinės tvoros taip pat segmentinės. Būtent pastarosios dvi šiuo metu paklausiausias. Jos lengvai montuojamos, tinka tiek prie klasikinio, tiek ir prie modernesnio stiliaus pastato. Be to, medinės tvoros yra pačios archaiškiausios. Kuo paprastesnis pats pastatas, tuo paprastesnė turėtų būti ir tvora, bei atvirkščiai: langinėmis, drožinėtomis vėjinėmis bei pakraigės žirgeliais puoštas namas reikalauja įmantresnių formų tvoros, dar labiau pabrėžiančios sodybos dekoratyvumą bei prabangą.

Medinės, jei jos tinkamai priderintos ir prie pastato ir prie aplinkos, gali atrodyti ypač prabangiai, o tuo tarpu metalinės kaltos tvoros, kad ir kiek bekainuotų, neretai nedera su aplinka ir gali tapti tiesiog pigiu kiču.

Įsigyjant naują tvorą reikia nustatyti norimų produktų privalumus ir trūkumus juos palyginti. Kiek plačiau norėtųsi aptarti dabar gana populiarias segmentines ir medines tvoras. Statiniai iš šių medžiagų yra prieinamiausi ir gana nebrangūs.

Medinės tvoros turi savo ilgą istoriją. Senovėje žmonės statydami tvoras, stengėsi apsisaugoti nuo plėšrūnų, atskirti savo žemes nuo kaimyno. Laikui bėgant medinės tvoros keitėsi: nuo neapdorotų  medžio statinių iki elegantiškų ir modernių. Segmentinės tvoros yra gana naujos, tačiau greitai išpopuliarėjusios.

Labai svarbus veiksnys renkantis bet kokį naują pirkinį  yra jo kaina. Akcentuotina, kad 100 kvadratinių metrų tiek segmentinės, tiek medinės tvoros kaina yra beveik vienoda. Tik medinės tvoros kaina gali išaugti dėl įvairių dizaino sprendimų arba sumažėti pasirinkus pigesnes medžiagas ar keičiant kai kuriuos techninius sprendimus.

Kalbant apie šių dviejų tipų  tvorų priežiūrą, svarbu paminėti, kad segmentinei tvorai jos beveik nereikia, kadangi ji būna padengta dažais, todėl yra ilgaamžė ir atspari rūdims. Medį prižiūrėti sudėtingiau. Jį reikia apsaugoti nuo neigiamai veikiančių oro sąlygų, pelėsio, miltligės ar vabzdžių, todėl bent kartą per dvejus metus rekomenduojama tokią tvorą ištepti specialiais skysčiais, konservantais ir t. t.

Segmentinių tvorų išskirtinumas pasižymi tik spalvų  įvairove, jų dizainas nėra ypatingas ar išskirtinis. O medinės tvoros kūrybingam žmogui suteikia platų kūrybos lauką. Ji gali būti aklina, bet turinti figūrinius tvoros užbaigimus arba atvira. Modernios medinės tvoros – tai formų įvairovė, išskirianti savą aplinką iš kitų. Ji gali būti pastatyta ne tik iš strypelių, bet ir iš grubaus pjovimo lentų. Tiek tarp jų, tiek ir tarp strypelių darant įvairaus dydžio tarpelius galima ne tik išgauti norimą formą, bet ir sutaupyti medžiagų bei pinigų

Medinių ir segmentinių tvorų tvėrimo technologijos beveik nesiskiria: tiek medinė, tiek ir segmentinė tvora tvirtinamos prie stulpelių, sutvirtintų betonu. Jie būna sujungti skersiniais, ant kurių vėliau dedama segmentinė tvora arba medinės tvoros strypeliai. Konstrukcijų elementai gali būti pačių įvairiausių formų.

Sprendimą, kokią tvorą geriausia pasirinkti. nulemia praktiškumas ir estetikos poreikis. Svarbiausia, kad tvora atitiktų visus reikalavimus, puoštų ir saugotų aplinką ir turėtų tas savybes, kokių norite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *