Beveik prieš dešimtmetį atlikto tyrimo duomenimis paaiškėjo, kad apie 2 procentus pasaulio gyventojų nešioja kontaktinius lęšius. Su sparčiai tobulėjančiomis ir į kasdieninį gyvenimą prasiskverbiančiomis vaizdo technologijomis, kurios regėjimui ne tik nepadeda, bet ir kenkia, šis skaičius dabar gali būti smarkiai padidėjęs. Vienas iš penkių žmonių turiu problemų su rega, todėl tam tikru metu turi nešioti akinius arba jų pakaitalus – kontaktinius lęšius.
Kontaktiniai lęšiai (jie turi ir liaudišką pavadinimą „linzės”, kilusį nuo angliško žodžio Lens) gali būti įvairių rūšių pagal savo paskirtį. Tai terapiniai kontaktiniai lesiai, kurių pirminis tikslas yra gydyti regėjimo sutrikimus. Tokie lęšiai gali būti gaminami specialiai pagal individualius poreikius, kadangi atlieka gydomąją funkciją. Populiariausia kontaktinių lęšių rūšis yra be abejo korekciniai kontaktiniai lęšiai. Jų pagrindinis tikslas – koreguoti laikinus regos sutrikimus, tokius kaip toliaregystę ir trumparegystę, taip pat žvairumą. Iš anatomijos pamokų prisimename, kad su laiku regėjimas silpsta, tad toliaregystė ir trumparegystė vaikui išnyksta su laiku, o senstant vėl gali atsirasti. Šiems „nepatogumams” išguiti iš kasdieninio gyvenimo padeda korekciniai lęšiai. Trečioji lęšių rūšis yra naujausias mados klyksmas – tam tikrų raštų ir spalvų kontaktiniai lęšiai, galintys akis padaryti panašias į gyvūno arba suteikti nenatūralią spalvą. Estetiniai kontaktiniai lęšiai pirmiausiai buvo naudojami filmų specialiųjų efektų specialistų, kurie turėjo pakeisti aktorių grimą ir akių spalvą. Vėliau jie išpopuliarėjo ir tapo šiuolaikinės klubinės sub-kultūros dalimi.
Kontaktiniai lęšiai parduodami vaistinėse arba internetu (pavyzdžiui, el. parduotuvėje lesiai365.lt).
Truputis istorijos. Regos problemomis susidomėjo dar Leonardo da Vinčis, savo mediciniuose veikaluose iškėlęs idėją, kad regos sutrikimus galima gydyti vandeniu. Realiai ant akių rainelės dedami gaubti stiklai buvo išrasti 19 amžiaus pabaigoje. 20 amčiaus pradžioje atradus perregimą plastiką su tokiu pat skaidrumu, kaip stiklas, reikalai smarkiai pajudėjo į priekį ir jau 1959 metais čekų chemikas sukūrė lešių gelį. Taip prasidėjo tikrasis kontaktinių lęšių aukso amžius.
Kodėl žmonės juos nešioja? Todėl, kad akiniai yra nepatogūs, gali sudužti judant, juos galima pamesti, palikti automobilyje, esant šaltam orui jie aprasoja, su jais nepatogu maudytis. Tiesa, akiniai pabrėžia veidą ir suteikia jam tam tikrą stilių, bet tai tinka ne visiems ir ne visada. Lęšiai yra nepastebimi, todėl dažnai neįmanoma atskirti, ar žmogus turi regėjimo problemų, ar ne.