Šiandieninėje visuomenėje automobilis yra viena svarbiausių susisiekimo priemonių. Vairavimo kursai rengiami visuose Lietuvos miestuose, siūlant profesionalias mokymų programas. Be to, veikiamos sudėtingų konkurencijos sąlygų, vairavimo mokyklos siūlo itin palankias galimybes mokytis: teorijos paskaitos ir praktiniai važiavimai organizuojami kiekvienam mokiniui patogiausiu laiku, mokiniams siūlomos modernios mokymosi priemonės, mokymai vyksta individualiai arba grupėse.
Net ir patikima mokymosi sistema negali užtikrinti itin greitų rezultatų. Tiesa tokia, kad vieni vairuoti išmoksta greičiau, kiti – lėčiau. Tai lemia jau turimi įgūdžiai, gebėjimas mokytis, užsispyrimas ir ryžtas. Svarbiausia, ką turite žinoti, yra tai, kad vairuoti gali visi. Jei tik norite mokytis ir tikite savo jėgomis, tikrai išmoksite valdyti automobilį. Jei iš pirmo karto jums nepasisekė – neliūdėkite ir pagalvokite apie papildomas vairavimo pamokas. Paprastai vairavimo kursai siūlo 20 akademinių valandų praktinio vairavimo. Jei transporto priemonę esate valdę seniau, pvz., vairuoti jus mokė tėtis, greičiausiai šių valandų jums pakaks, tačiau, jei pirmą kartą sėdate už automobilio vairo, susitaikykite su tuo, kad numatytas valandų kiekis bus per mažas pageidaujamam rezultatui pasiekti. Žinoma, tai nėra taisyklė – gali būti, kad vairavimas yra jūsų kraujyje ir jau po kelių pamokų perprasite sudėtingas transporto priemonės valdymo subtilybes.
Vertinant statistikos duomenis, tenka pripažinti liūdną faktą – lietuviai vairavimo egzaminus išlaiko bene prasčiausiai, lyginant mūsų valstybę su kitomis Europos šalimis. Ekspertai tvirtina, kad minėtuosius rodiklius lemia ne prastai organizuojami vairavimo kursai, o pačių moksleivių nenoras klausytis instruktoriaus nurodymų. Atlikti tyrimai patvirtino, kad teorijos paskaitos, lemiančios pamatinius saugaus vairavimo pamatus, yra lankomos gana vangiai, be to, moksleiviai neskiria laiko papildomam mokymuisi, nestudijuoja KET knygelės ir mano, kad teorija – visiškai nesvarbus formalumus. Dar baisesni dalykai vyksta praktinio vairavimo metu, kadangi daugelis jaunųjų vairuotojų yra įsitikinę, kad jie jau moka vairuoti (kadangi daug laiko praleido sėdėdami keleivio sėdynėje), todėl gavę teisę valdyti automobilį, lekia per gatves nepaisydami ženklų ir nesilaikydami saugaus greičio reikalavimų.
Jei norite sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminus (tiek teorines, tiek praktines užduotis), skirkite laiko mokymuisi. Atidžiai išanalizuokite visas KET taisykles, pasižymėkite klausimų keliančias vietas ir aptarkite jas su dėstytoju. Sėdėdami už automobilio vairo, klausykitės visų instruktoriaus nurodymų, klauskite, ką daryti vienoje ar kitoje situacijoje (jei nesate tikri dėl savo veiksmų, nesiimkite iniciatyvos). Nepamirškite, kad vairavimas paremtas subjektyviais įgūdžiais – jei jums siūlomų 20 akademinių vairavimo valandų nepakanka, prašykite papildomų vairavimo pamokų.