Jokia įmonė neapsieina be buhalterio, kuris atsakingas už mokesčių, finansų bei apskaitos tvarkymą. Kad ir kaip kistų pasaulis – buhalterija išlieka populiari. Tai sritis, kuri tikrai Jums visą gyvenimą atneš duoną. Šiuo metu labai populiaru pabaigti kursus, kadangi tai gana pigus, greitas ir paprastas būdas susikurti sau pačiam darbo vietą. Tiesa, nereikia galvoti, kad baigus buhalterių kursus visą likusį gyvenimą daugiau neteks mokytis. Tai nėra tiesa. Šios srities profesionalai nuolatos mokosi, domisi ir ieško. Informacija nuolatos kinta ir atsinaujina, tad kuo asmuo smalsesnis yra, tuo jis tvarkingiau ir atsakingiau žiūrės į jam paskirtus darbus.
Darbo užmokesčio ir darbo laiko apskaita
Kiekvienas darbuotojas nori, kad jo darbas būtų įvertinamas pinigine išraiška. Tokia piniginė sistema šiuo metu dominuoja mūsų pasaulyje. Darbo laikui apskaičiuoti yra naudojami specialūs žurnalai, kuriuose įrašoma, kiek valandų per savaitę, o kartais ir mėnesį išdirbo konkretus darbuotojas. Pagal valandų skaičių apskaičiuojama, kokia alga jo laukia. Dirbant viršvalandžius arba paprasčiausiai nedirbant visą dieną skiriasi ir alga. Detaliai apskaičiuoti yra buhalterio darbas.
Ekonominių ir finansinių rodiklių analizė
Kuomet buhalteris atlieka ekonominių bei finansinių rodiklių analizę galima pastebėti, kaip kito įmonės pelnas. Įvertinus kaštus bei pelną ieškoma sprendimų, kaip pagerinti kompanijos būklę.
Mokesčiai, kuriuose privalo mokėti įmonė
Bet kokio dydžio bei pobūdžio įmonė turi mokėti tam tikrus mokesčius, kuriuose apibrėžia Lietuvos Respublikos įstatymai. Mokesčių sumokėjimą taip pat sutvarko atsakingi buhalteriai.
1. NT ir kelių mokestis.
2. Pelno mokestis.
3. GPM.
4. PVM.
5. Aplinkos taršos mokestis.
6. Ir kt.
NT mokestis
Juridiniai, kaip ir fiziniai asmenys, privalo mokėti nekilnojamojo turto mokesčius. Žinoma, kad kuo daugiau įmonė uždirba, tuo jos mokesčiai yra didesni. Buhalterių darbas yra kiekvienais metais apskaičiuoti, kiek įmonė turi sumokėti mokesčių valstybei. Suklydus gresia gana rimtos sankcijos, taigi labai svarbu, kad viską apskaičiuotų ir darbus atliktų tik geriausi savo srities profesionalai.
Pelno mokestis
Kiekvienas juridinis asmuo privalo mokėti pelno mokestį, kurį nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Pelno mokestis varijuoja nuo pačios įmonės atliekamo darbo ir gebėjimo užsidirbti. Kuo pelnas didesnis, tuo ir mokesčiai didesni.
GPM
Gyventojų pajamų mokestis mokamas tiek asmenų, kurie dirba bet kokio pobūdžio darbą (samdomi asmenys arba ne), tiek juridinių asmenų. UAB moka 15 procentų GMP.
PVM
Pridėtinės vertės mokestis yra apmokestinamas už bet kokio pobūdžio prekes ir paslaugas. Už jas turi susimokėti pirkėjas, tačiau valstybei ataskaitą pateikti privalo įmonė.
PVM mokesčio tarifas:
0% – taikomą iš Lietuvos eksportuojamoms prekėms ir paslaugoms;
6% – smulkių ūkininkų pagamintai žemės ūkio produkcijai.
18% – visoms prekėms ir paslaugoms, išskyrus įstatymo numatytas išimtis.
Aplinkos taršos mokestis
Natūralu, kad siekiant pagaminti kokį nors produktą yra naudojamasi gamtos ištekliais ir tuo pačiu dalinai teršiama aplinka, kurioje gyvenama. Būtent todėl kiekvienas UAB turi mokėti ir taršos mokestį, kuris vėliau yra skiriamas siekiant pagerinti ekologijos būklę šalyje.