Profesionaliai atlikti santechnikos darbai – nemenkas iššūkis piniginei. Natūralu, kad vis daugiau žmonių atsisako specialistų pagalbos ir numatytus projektus įgyvendina savarankiškai. Tiesa, santechnika reikalauja ne tik kruopštaus darbo, bet ir specialių žinių. Prastai atlikti darbai gali pridaryti žalos ne tik jums, bet ir jūsų kaimynams. Nepamirškite – bandymas sutaupyti ne visuomet yra praktiškiausias sprendimas! Prieš imdamiesi vieno ar kito projekto, gerai pagalvokite, ar šis darbas iš tiesų atitinka jūsų jėgas, galimybes ir žinias. Net jei planuojate nesudėtingus remonto ar vonios kambario atnaujinimo darbus, nepamirškite, kad aukščiausi rezultatai paremti praktine patirtimi, todėl pasitarkite su šios srities specialistais arba paieškokite informacijos specializuotuose leidiniuose ir interneto svetainėse – suplanuotus darbus atlikite kruopščiai laikydamiesi specialistų patarimų ir rekomendacijų.
Viena svarbiausių tinkamos santechnikos užduočių – efektyvi vandentiekio ir nuotekų santechnikos komunikacijų realizacija. Vandentiekio vamzdžiai gali būti gaminami iš vario, plieno ar plastiko. Patys patvariausi – variniai vamzdžiai, tačiau ilgaamžiškumas siejamas su plastiku. Tiesa, tokie vamzdžiai nėra atsparūs fiziniams ar mechaniniams pažeidimams. Jei nusprendėte naudoti plieno vamzdžius, pagalvokite apie cinkuotus gaminius, kadangi necinkuoti bus greitai pažeisti korozijos. Nepamirškite, kad profesionaliai įgyvendinta santechnika paremta tinkamu vamzdžių sujungimu. Junkite juos itin atidžiai – vieno vamzdžio galas turi būti įstatomas į kito vamzdžio platesnį galą. Visi tarpai yra užpildomi specialiu hermetiku. Tiesa, itin dažnas sprendimas – tarpų cementavimas, tačiau tokiu atveju sunkiai įmanomas vamzdžių keitimas. Nepamirškite sifonų – hidraulinių sklendžių, kurios blokuoja dujų patekimą į patalpas. Sifonai montuojami ties pagrindiniu įėjimu į kanalizacijos vamzdžius.
Atidžiai rinkitės greitai susidėvinčius mechanizmus, pvz., dušo sistemas, unitazus, vonias ir t. t. Net ir tinkamai įgyvendinta santechnika kels rūpesčių, jei naudosite prastos kokybės įrangą. Prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, pasidomėkite gamintojo suteikiamomis garantijomis ir išsiaiškinkite, ar Lietuvoje yra jūsų pasirinkto gamintojo atstovų, galinčių spręsti kylančias problemas ir pateikti techninę informaciją. Vienas svarbiausių žinomų gamintojų privalumų – siūlomos technikos patvarumas ir ilgaamžiškumas.
Kitas dažnas klausimas – kokią grindų dangą pasirinkti, jei vonioje veikia grindinis šildymas vandeniu. Jei turite laiko, kantrybės ir pasitikite savo jėgomis, galite rinktis pačius įvairiausius variantus, tačiau populiariausias (ir vienas paprasčiausių) pasirinkimų – parketas arba keraminės plytelės. Jei nusprendėte rinktis parketą, geriausias sprendimas – trijų sluoksnių produkcija. Jei pirmenybę skiriate masyvo parketui, rinkitės tokį, kurio storis neviršytų 16 mm. Jei parketą klijuosite prie pagrindo, atidžiai rinkitės klijus – jie turi būti pritaikyti šildomoms grindims.