Apie dantų saugojimą

dantų protezavimasTurbūt kiekvienas žmogus sutiks, kad net ir profesionaliai atliktas geriausias dantų protezavimas neatstoja tikrų dantų. Visada maloniausia yra turėti savus dantis, ir dar sveikus – kad net nereikėtų eiti pas odontologą. Aišku, dantistai tik seniau keldavo baimę su savo grėsminga technika ar didelėmis kainomis. Dabar visur viskas labai modernu, daug kur taikomos netgi 3D technologijos, o dantų protezavimas issimoketinai neretai yra suteikiamas. Tai sudaro dar palankesnes, lengvesnes, geresnes galimybes turėti sveiką šypseną, dantis. Jeigu galėtumėte atsukti laiką atgal, kai dar nerūpėjo joks dantu protezavimas, akcija jokia nerūpėjo – ką tada pakeistumėte? Kaip saugotumėte savo vienintelius dantis, kad nebūtų vėliau reikalingas nei dantų protezavimas, nei implantavimas?

Kasdienė higiena

Jeigu neturite blogų genų, jeigu nepaveldėjote itin silpnos ir neatsparios kaulinės medžiagos, tai dantų protezavimas gal niekada nebūtų reikalingas, jeigu laikytumėtės tinkamos higienos. Kartais žmonės įsižeidžia, tai sužinoję, pasijaučia, tarsi pavadinti asocialiais ar kažkaip kitaip nepriimtinais, bjauriais. Atrodo, nors dantų protezavimas issimoketinai net nereikalingas, nes pakanka pajamų ir taip, žmonės gražiai gyvena, turi gerą uždarbį, tačiau vis tiek nepakanka dėmesio burnos higienos priežiūrai. Neužtenka tiesiog ryte ir vakare išsivalyti dantis. Pravartu turėti vaikų – tada juos mokant kasdienės ruošos ir patys per naują prisiminsite, kaip reikia valytis burną ir dantis. Pavyzdžiui, labai svarbu užkišti šepetėlį ir ten giliai, išvalyti krūminius dantis ir būtinai protinius, jeigu tokie yra. Taip pat reikia naudoti dantų skalavimo skystį. Nepamiršti kramtyti becukrę gumą po kiekvieno valgymo. Naudoti dantų krapštukus, tarpdančių siūlą. Iš esmės reikia pasistengti užtikrinti burnos terpę tokią švarią, kaip ką tik išsivalius dantis. Ji nešvari gali būti tik tada, kai valgote, tačiau pavalgius iškart susitvarkyti. Taip pat ir užkandžiauti reikėtų mažiau. Tada dantu protezavimas (akcija) kaip ir visokie dantų gedimai bei taisymai gal net nebus reikalingi arba nusikels į tolimesnę ateitį. Juk bakterijos, sukeliančios ėduonį, gaminasi tik toje rūgštinėje terpėje, kokia būna ką tik pavalgius. Tad norint išvengti gedimų, tereikia išlaikyti švarią burną.

Vizitai pas gydytoją

Aišku, geriau, kai jūsų vizito pas odontologą tikslas yra ne dantų protezavimas, o profilaktika. Tad nepraleiskite galimybės apsilankyti pas odontologą tik „dėl viso pikto“, o ne tada, kai jau viską skauda, reikia taisyti, o gal net ir dantu protezavimas (atsiliepimai apie jį) rūpi. Koks tikslas lankytis pas odontologą? Nors jūs patys nematysite pokyčių, tačiau apie gendančius dantis, jų kintančią būklę, dantistas galės pasakyti iš karto. Tad kartais toks iš anksto sustabdymas blogų dalykų ir bus kaip tik tai, kas išgelbės jūsų dantis.

Ką rinktis

Jeigu jau visgi reikalinga dantu protezu gamyba, tai turite bent jau pasirinkti tikrai gerus specialistus. Gal svarstysite, kas geriau, ar dantu protezavimas be implantu, ar kaip tik – su jais. Tačiau iš tiesų jums nebus patiems atsakyti, nes tai turi patikinti specialistas. Juk nenorėtumėte, kad srityje, kurią išmanote geriausiai, į klausimus atsakytų nesisijęs žmogus ir dalintų patarimus. Tad ir jums vertėtų konsultuotis ne su draugais, o su savo gydytojais. Geriausia rinktis klinikas, kurios yra žinomos, o ne kažkokios išdygusios jūsų kaimynų bute, kur kažkokią technologo kvalifikaciją turinti kaimynė po darbo kartais taiso dantis. Taigi, jums reikia sužinoti internete, kokios firmos yra patikimos, ir pas tokius dantistus tik ir kreiptis. Tik tada būsite tikri, kad visos paslaugos jums yra atliekamos iš tiesų kokybiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *