Baldų gamyba – amatas, kuris ne vienam atrodo lyg apgaubtas paslapties šydu. Galutinį produktą sudaro įvairios dalys, besiskiriančios savo medžiaga, forma ir dydžiu. Visa tai kažkur ir kažkokiu būdu sukuriama.
Asmuo, gaminantis baldus, turi būti gerai susipažinęs su skirtingų rūšių mediena bei jos džiovinimu, laikymo sąlygomis. Baldžius ne tik gamina. Tai kūrybine aura apsuptas specialistas, kurio rankose gimsta dailūs ir praktiški kūriniai. Bet šis aprašymas nereiškia „viens du ir padaryta“. Baldų gamyba reikalauja didelio žinių kiekio. Kalba eina apie įvairias technologijas. Vienokios jos gaminant minkštuosius baldus, kitokios specializuojantis ties stalais ar spintomis. Baldžiui būtina susigaudyti ne tik medienos pavadinimuose, bet ir faneravimo procesuose bei daugybėje kitų sričių.
Baldų gamyba neatsiejama ir nuo brėžinių, todėl geras meistras turi juos puikiai suprasti. Baldžius kartu ir dailininkas, mat jam pravartu nupiešti bent šiokius tokius eskizus. Šiam žmogui nesvetimas nei klijavimas, nei skirtingų gamybos technologijų suderinimas siekiant aukšto rezultato. Baldžiui tenka pabūti ir tekintoju, presuotoju bei frezuotoju. Be to, kad derinamos įvairios technologijos, reikia žinoti, kaip visas medžiagas sujungti į darnią visumą. Ir apskritai techninė dalis turi neprieštarauti dizainui, o šis tikti prie techninės pusės.
O dabar pamąstykime, kaip atsiliepia geras baldžiaus darbas. Jis, žinoma, siejasi su sukurto daikto ilgaamžiškumu. Jei naudojamos geros medžiagos, jei konstrukcija apgalvota, tuomet pirkėjas gauna patikimą produktą. Tiesa, čia įsivelia šiokių tokių „kabliukų“. Daug kas priklauso nuo to, ar baldai gaminami masiškai, ar pagal individualius poreikius. Net jei pastaruoju atveju tektų pakloti daugiau pinigų, lūkesčius toks produktas pateisintų geriau. Ne tik dėl lentynų skaičiaus pagal poreikius, bet ir dėl kokybės. Daiktas gaminamas išskirtinai užsakovui, naudojamos priimtinos medžiagos, stengiamasi, kad klientas liktų patenkintas. Na, o kitoje stovykloje esanti masinė gamyba lemia mažesnes kainas, tačiau neužtikrina aukštos kokybės. Tai jokiu būdu ne stereotipas ir nereikia manyti, kad visi baldai parduotuvėse yra blogi. Tiesiog pirkėjams aktuali kaina, o ji mažėja tikrai ne savaime. Ji priklauso nuo įvairių veiksnių, vienas kurių yra baldų gamybos kaštai. Taupymas medžiagų sąskaita – priemonė, padedanti veltis į aršią kainų konkurenciją.
Aišku, kyla klausimas, kaip baldų gamyba gali kisti norint sutaupyti. Žvelgiant į du skirtingų kainų kategorijų produktus medžiagų vertės skirtumas gal ir neatrodo itin kontrastingas. Tačiau jei suskaičiuotume šimtus ar tūkstančius parduotų baldų, statistika nustebintų ir suglumintų. Juk pusę euro padauginus iš, sakykime, penkių šimtų gaunama 250 Eur. Ar tai nesvari suma? O jei vieno baldo gamybai naudojamos dvigubai pigesnės medžiagos? Tuomet sutaupytos sumos dar įspūdingesnės.
Šiaip ar taip baldų gamyba yra savitas ir išmanymo reikalaujantis amatas. Savo srities specialistai sukuria tai, kas ilgus metus tarnauja kaip vieta atsipūsti, susidėti daiktus ar tiesiog namų interjero praskaidrinimas.