Kam naudojami aliuminio lakštai

Aliuminis yra vienas iš populiariausių metalų pasaulyje. Jis tvirtas, tačiau pakankamai lengvas. Be to jį labai paprasta apdirbti, kadangi jis yra minkštas. Paprastas presas su specialiai sukurta forma gali padaryti tikrus stebuklus. Aliuminis lengvai pjaunamas ir šlifuojamas, be to nebrangus.

Į akiratį pateko aliuminio lakštai, todėl iš karto kilo klausimas – kam naudojami tie aliuminio lakštai ir kuo jis skiriasi nuo tradicinių aliuminio plokščių?

Aliuminio plokštės yra ne iš gryno aliuminio, dalis jų yra plastikas, o tik viršutinis sluoksnis – aliuminis. Šios plokštės yra naudojamos fasado apdailai ir reklamos gamybai, tačiau šiandien ne apie jas. Mus konkrečiai domina gryno aliuminio lakštai.

Aliuminio lakštai fasado apdailai

Aliuminio lakštai gali būti naudojami fasado apdailai, nors konkurencija su pusiau plastikinėmis aliuminio plokštėmis yra akivaizdi ir dažnai pralaimima dėl kainos. Bet tiems, kam reikalingas tikras metalas, renkasi būtent tokius aliuminio lakštus.

Aliuminio lakštai yra parduodami internetu el. parduotuvėje https://e-heliopolis.lt. Jie supjaustyti 3×1,5 m stačiakampiais, kad būtų lengviau transportuoti krovininiame automobilyje. Iš tokių lakštų galima nesunkiai išpjauti bet kokias fasado apdailos detales.

Aliuminio lakštai menui

Taip, aliuminis gali tapti menu. Yra ne viena skulptūra ar kompozicija, pagaminta būtent iš aliuminio plokščių. Aliuminis labai lengvai lankstomas, karpomas tiesiog didesnėmis žirklėmis (lakšto storis – 2 mm). Taip jį nesunku paversti meno kūriniu.

Aliuminio lakštai reklamos gamybai

Populiariausias būdas panaudoti aliuminio plokštes yra iškaboms. Iškertamos raidės, daromos formos, greitai viskas sulituojama ir prašom – puiki iškaba ant sienos. Reklamos gamyboje reikia ir kitokių sprendimų, todėl šioje srityje aliuminio lakštai naudojami itin dažnai.

Automobilių pramonės aliuminis

Ne paslaptis, kad Lietuvoje yra ne viena automobilių gamybos įmonė. Tik gal mažai žinome apie tokius dalykus, kaip autobusai ir traktoriai, kurie yra gaminami pas mus. Jie tikrai neapsieina be aliuminio lakštų. O kur dar savadarbės transporto priemonės lenktynėms? Panaudojimas labai didelis.

Aliuminio lakštai naudojami ir karinėje pramonėje. Kur tiksliai – karinė paslaptis…

Kaip matote, aliuminio lakštų panaudojimas yra labai platus. Labai paprastas apdirbimas ir litavimas. Aliuminio konstrukcijos pagaminamos vos ne kiekviename garaže su keliais nesudėtingais įrankiais. Dėl to ši medžiaga yra tokia populiari.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *