Kokybiška patalynė – energijos antplūdis dieną

patalynėDiena ir naktis – dvi dalys, sudarančios parą. Pirmoji skirta darbams, įvairiai veiklai, o antroji – geram poilsiui. Tačiau kaip gerai išsimiegoti? Kaip padaryti, kad diena būtų kupina energijos? Galima kalbėti apie tai, kad reikėtų eiti miegoti 10 minučių anksčiau, galima sugalvoti dar ką nors. Tačiau niekas nepaneigs, kaip svarbu gera patalynė.

Kai kalbama apie miegą, minimi patys įvairiausi faktoriai. Nemaža reikšmė teikiama amžiui. Esą jauniems žmonėms pakanka ne tiek pat valandų poilsio kaip vyresniems. Nors kai kurie įsitikinę, kad tobuliausias rodiklis yra 8 valandos, kiti peikia šį nusistatymą. Net ir tie, kurie nesidomėjo patalyne, jos ypatybėmis bei kainomis, kartais bando įrodyti savo tiesą. Vienų asmenų nuomone, 8 valandos iš tiesų yra aukso viduriukas. Kitam, žiūrėk, tiek jau kone per daug (bet toks variantas, ko gero, nelabai dažnai pasitaiko). Na, o tam tikra žmonių grupė ir po 11 valandų miego nesijaus gerai pailsėjusi. Iš vienos pusės, visa tai lemia veikla, pavargimo laipsnis, kiek laiko miegota prieš tai ir pan. Kita vertus, įtakos turi tai, ant ko miegama.

Susidomėjus nauja patalyne, kreipiamas dėmesys į visokius veiksnius. Neretai įvertinama ir tai, kaip šiuo metu pavyksta išsimiegoti. Kaip žinia, miego sutrikimų egzistuoja devynios dešimtys (!), tad siekiant gero poilsio tenka apgalvoti, kokie gi patalai labiausiai pasitarnautų. Vis dėlto nepagrįstai įklimpti į pavojų įtaigos liūną nevertėtų. Jei puikiai išsimiegate, o atsigulus nereikia vartytis nuo šono ant šono, kam tuomet pasiduoti pardavėjų įkalbinėjimams, jog štai ši, brangiausia iš viso asortimento patalynė apsaugos nuo bet kokios nemigos?

Klausimų ir svarstymų miego srityje daug. Patalynė ir poilsis susiję glaudžiai. Jei dieną nejaučiama energijos antplūdžio, galbūt senoji patalynė turėtų atsidurti sąvartyne? Suplyšusi medžiaga ar tuo labiau nešvarumai ir prakaito kvapas miegamajame netoleruotini. Na, o pasirūpinus tvarka galima puikiai pailsėti ir produktyviai praleisti dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *