Ar verta įsigyti granulinį katilą?

Granulinio katilo pirkimas Jūs, kaip ir daugelis žmonių, norite sutaupyti pinigų – iš tikrųjų, Lietuvoje šildymas žiemos sezono metu kainuoja pakankamai brangiai, nebent jūs ieškote ir randate kokių nors alternatyvų, kurios padėtų sutaupyti nemažai pinigų ir taip gyventi komfortiškesnį gyvenimą. Galima išvardinti tikrai nemažai alternatyvų, į kurias bandoma atkreipti dėmesį – į šį sąrašą įtrauktume šilumos siurblius, saulės baterijas, taip pat ir stogo šiltinimą. Visgi, nors šie dalykai gali būti labai naudingi, reikėtų taip pat nepamiršti ir to, kokiu būdu jūsų namai yra šildomi. Vienas iš dabartinių rinkos lyderių yra granulinis katilas. Tačiau, ar granulinio katilo pirkimas visuomet apsimoka? Kaip žinoti, kuo granulinis katilas skiriasi nuo kitų šildymosi būdų? Šiame straipsnyje mes pateiksime jums tikrai naudingos informacijos apie tai, kodėl verta pirkti granulinį katilą.

  • Komfortas. Ekspertai, kuriuos mes kalbinome, išskiria šį dalyką – turėti granulinį katilą yra iš tiesų patogu dėl to, kad jį papildyti kuru reikia tik kas tris arba keturias dienas, o kai kurie katilai reikalauja papildymo tik kas penktą dieną. Kitas svarbus dalykas – patogus valdymas. Jūs galite valdyti cirkuliacinį siurblį, taip pat nustatyti konkretų katilo vandens laipsnį, taip pat galite nesunkiai valdyti vandens temperatūrą to vandens, kuris yra ruošiamas buitiniam naudojimui. Pagal termostatą jūs taip pat galite nesunkiai valdyti ir esamus patalpos temperatūros parametrus. Taip pat galite valdyti iš karto net kelis šildymo kontūrus.
  • Gerokai mažesnė kūrenimo kaina. Ekspertai teigia, kad lyginant su dujomis, turint granulinį katilą, galima sutaupyti apie 40 procentų kuro kainos. Medžio granulės yra toks dalykas, kuris yra surenkamas iš vietinių medžiagų. Vadinasi, jums nereikės pirkti brangių importuojamų granulių, kurių kaina yra gerokai didesnė už vietines. Negana to, specialistai atrado, kad su biokuro granulėmis galima kur kas efektyviau šildyti namus, nei skystuoju kuru.
  • Automatika. Granulinis katilas turi nemažai automatinių savybių, todėl jums nereikės nuolatos juo rūpintis ir perjunginėti. Pavyzdžiui, toks katilas gali automatiškai pašalinti pelenus, taip pat šie įrenginiai dirba visiškai be pertraukos, o kai kurie modeliai, kuomet pasibaigia pagrindinis kuras, užsikuria patys iš naujo, o tuomet pašalina susidariusius pelenus. Norint nustatyti šildymo intensyvumą, jums tereikės paspausti kelis mygtukus ir išsirinkti tinkamą parinktį, tačiau daugelis katilų turi ir automatinę funkciją – jie nustato šildymo intensyvumą pagal šiuo metu esamą kambario temperatūrą.
  • Įvairovė. Biokuras yra gana plati sąvoka, todėl jums tikrai nereikės rūpintis tuo, kad nerandate pigaus kuro savo granuliniam katilui. Juk tinka grūdai, medžio skiedra, medžio granulės ir daugybė kitų produktų – su jais visais galima sėkmingai užkurti jūsų granulinį katilą.

Taigi, granulinio katilo pirkimas yra iš tiesų gana protingas sprendimas, kurį verta priimti. Didžiausi privalumai – tai mažesnė kaina už šildymą ir didesnis komfortas. Granuliniai katilai yra ilgaamažiai, todėl jums nereikės susidurti su kūrenimo problemomis ar katilinės remontu.  Dabar tokius katilus galite užsisakyti tiesiog internetu kartu su nebrangiomis montavimo paslaugomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *