Ar verta paskolą grąžinti anksčiau

paskolos grazinimasSkolindamiesi iš greitųjų kreditų bendrovių, susidursite su situacija, kada paskolos grazinimas galės įvykti greičiau, negu planavote. Gal jums pakels atlyginimą, gal grąžins už studijas sumokėtus pinigus, o gal gausite palikimą. Visko būna. Taigi, jums teks pagalvoti, ar tas paskolos grazinimas greitai jums apsimoka.

Įprasta grąžinimo tvarka ir gyvenimas su ja

Tad, kaip suprantate, skolinantis visada pirmiausiai yra numatyta įprasta tvarka, pagal kurią paskolos gazinimo metodai yra standartiniai. Dar skolinantis jūs pasirašote sutartį, kurioje įsipareigojate per tam tikrą laiką grąžinti tam tikrą sumą pinigų. Ta suma turi būti tokia, kokią skolinotės, plius numatytos palūkanos arba kitaip – kredito kaina. Jeigu žinote, kad negalėsite tokios sumos grąžinti, tuomet verta pagalvoti, ar iš viso reikia skolintis. Kita vertus, jums turbūt net nebus sudarytos skolinimosi galimybės, jeigu bus aišku, kad negalite grąžinti, kiek gaunate. Visgi, standartiškai paskolos grazinimas jus privers šiek tiek pataupyti ir neišleisti visų turimų pinigų linksmybėms ar laisvalaikio prekėms, gal net būtinus pirkinius pakeisti kitais alternatyviais pigesniais. Visgi tai visame pasaulyje populiarus dalykas. Žmonėms dažnai prireikia papildomų pinigų ir kaip tik paskolos grazinimas vėliau būna sekantis žingsnis po to, kai jau pasiskolini.

Kada verta grąžinti anksčiau

Jeigu turėdami paskolą iš kažkur gavote didesnę sumą pinigų, jus gali sudominti paskolos grazinimas greitai. Tai reiškia, kad jūs galite staiga gavote iš kur nors daugiau pinigų, galimi paskolos grazinimo metodai pasikeičia. Gal norite paskolą grąžinti tuojau pat, o ne laukti labai ilgai. Tai reiškia, kad jums reikia pagalvoti, ar tai tikrai vertingas dalykas. Kaip tai padaryti?

Pirmiausiai, paklauskite savęs, dėl ko jūs ją norite grąžinti. Ar jums iš to yra reali finansinė nauda? Galbūt kai rašėtės paskolos sutartį, buvo tokie punktai, kad yra labai aiškus palūkanų mokėjimo grafikas. Tarkime, jūs turite per kiekvieną mėnesį sumokėti kažkokias palūkanas, ir negana to jos dar tik auga. Jeigu grąžinsite anksčiau – nereikės mokėt palūkanų. Tačiau jūsų paskolos grąžinimo planas gali būti ir kitoks, jeigu jis jums nesuteikia privilegijos sutaupyti grąžinant anksčiau, tuomet jums nereikėtų stengtis grąžinti iškart. Kitas dalykas – gal jums tiesiog bus sieloje ramiau, jeigu grąžinsite. Pavyzdžiui, žinote, kad papildomus pinigus dažniausiai praleidžiate neatsispyrę pagundoms – drabužiams, alkoholiui, linksmybėms ir pan. Jeigu grąžintumėte dabar, neliktų rizikos, kad turimus pinigus iššvaistysite.

Kada neverta grąžinti anksčiau

Tačiau žinant, kaip grazinti paskola, reikia gerai įvertinti, ar tikrai reikia ją nešti atgal kredito teikėjui, anksčiau termino. Pirmiausiai pamąstykite, kodėl ją ėmėte. Gal pritrūko kažkokioms kasdienėms reikmėms. Ar nebus taip, kad pasiskolinote, nes pritrūko smulkmenoms. O jeigu grąžinsite, ar nepritrūks ir vėl? Gal geriau dar negrąžinti ir pasilikti sau tokią tiesiog finansinę pagalvę? Juk visada yra naudinga turėti papildomų pinigų, kurie gali būti grąžinami „ekstra“ atvejais, kurių gali prireikti tiems atvejams. Suskaičiuokite visus „už“ ir „prieš“. Kitas patarimas – pasitarkite su šeima, ką ji apie tai mano. Gal tie pinigai buvo numatyti ir dar kažkam, tarkime, dukros muzikos mokyklai apmokėti, o ne tik paskolai grąžinti. Pabandykite mąstyti ne tik apie šią dieną, bet ir šiek tiek ilgesnį laikotarpį priešais. Tai leis priimti geriausią sprendimą ir žinoti atsakymą, ar jūsų atveju verta paskolą grąžinti nieko nelaukiant, jau dabar, panaudojant turimus papildomus pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *