Biologinis nuotekų valymas – puikus ir draugiškas aplinkai pasirinkimas

Vanduo yra vertingas ir nepakeičiamas gamtos turtas. Be jo nebūtų gyvybės žemėje. Be maisto žmogus gali išgyventi iki dviejų mėnesių, be vandens – vos kelias paras. Netekęs vos 12 procentų vandens žmogus miršta. Nesusimastydami apie pasekmes, mes vis labiau teršiame aplinką, tame tarpe ir vandenį. Namų ūkyje, skalbiant, plaunant indus ir atlikant kitus darbus, ar įmonėse, gamybos proceso metu, panaudotas vanduo vadinamas nuotekomis, kurias būtina išvalyti, kad neterštume mus supančios aplinkos. Nuotekų valymas yra aktuali problema. Ypač ši problema aktuali užmiestyje, sodų bendrijose ir kaimuose esančių namų savininkams, kurių nepasiekia miesto nuotekų tinklai.

Nuoteku-valymas2

Šiuo metu vis populiaresnis tampa biologinis nuotekų valymas, kuriame dalyvauja bakterijos. Tinkamai atlikus montavimo darbus šis būdas atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus. Svarbu išsirinkti Jums tinkamą valymo įrenginį. Iš pirmo žvilgsnio jie visi atrodo vienodi. Panagrinėjus atidžiau pasirodo, kad skiriasi išvalymo parametrai, dydžiai, forma, montavimo principas. Skiriasi ir eksploatacijos kaina, mat šie įrenginiai naudoja elektros energiją. Svarbiausia tinkamai įvertinti sunaudojamo vandens kiekį, nes nuo to priklauso ir kiek nuotekų teks išvalyti. Pagal šį parametrą ir reikia pasirinkti nuotekų valymo įrenginį. Geriausia valymo įrenginio dydį patikėti apskaičiuoti kvalifikuotiems specialistams, kad nepadaryti klaidos. Įsigijus per mažą valymo įrenginį gali kilti nemažai nepatogumų.

Biologinį nuotekų valymo įrenginį galima paleisti jau tą pačią dieną po sumontavimo. Svarbu užpilti aktyvųjį dumblą. Aktyvusis dumblas – tai tam tikroje valymo įrenginio vietoje esantys mikroorganizmai, mintantys atitekančiomis nuotekomis. Jiems taip pat tiekiamas oras. Valymo procesas susideda iš nuotekų valymo aktyviuoju dumblu, dumblo atskyrimo nuo išvalytų nuotekų ir dumblo grąžinimo į jam skirtą rezervuarą. Valymo metu kenksmingos medžiagos suskaidomos, o vanduo gali būti išleidžiamas arba kaupiamas antriniam panaudojimui.

Biologiniam nuotekų valymo įrenginiui nereikalinga įpatinga priežiūra. Kartais tereikia pašalinti susikaupusį dumblą.

Išvalytos bionuotekos neteršia mus supančios aplinkos. Svarbu yra ir tai, kad jos gali būti pritaikytos antriniam panaudojimui. Pavyzdžiui gėlyno ar vejos laistymui.

Jei susidomėjote, kreipkitės į profesionalias, biologinio nuotekų valymo įrenginių prekyba bei montavimu užsiimančias įmones.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *