Dabar kreditai visiems siūlomi netgi skirtingomis palūkanomis

kreditai visiemsDabar kaip reikiant klysta tie, kurie mano, jog kreditai visiems turi būti išduodami tomis pačiomis sąlygomis. To nėra. To nereglamentuoja jokie teisės aktai. Lietuvoje galiojantys įstatymai numato tik tai, kad vartojimo ir kitus kreditus finansų įstaigos išduotų tik pagal tam tikrą tvarką. Tai reiškia, kad vieni klientai gali gauti paskolas pigiau, o kitiems gali būti siūlomos prastesnės skolinimosi sąlygos. Tai nebus laikoma diskriminacija ar kažkokių vartotojų teisių pažeidimu. Norintiems paskolos pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai, kaip kredito įstaigos įvertina besiskolinančių asmenų kreditingumą. Būtent kreditingumo vertinimas ir yra taikomas visiems be išimties.

Kreditai visiems gali būti siūlomi tiek su turto įkeitimu, tiek ir jo neįkeičiant.

Pravartu žinoti, kad turto įkeitimas dažniausiai tik pagerina skolinimosi sąlygas. Aiškiau kalbant, tie, kurie kreditoriui gali įkeisti turtą, dažniausiai gauna ir geresnes skolinimosi sąlygas. Jiems dažniausiai paskolų teikėjai nustato daug mažesnę metinių palūkanų normą. Štai tie, kurie skolinais be turto įkeitimo, dažniausiai moka standartines kainas. Reikėtų išskirti nebent skolinimosi limitus. Matote, jeigu jūs jau esate kažkurios kredito įstaigos klientas, kurioje jau anksčiau skolinotės, tai jums gali būti siūloma didesnė paskolos suma nei naujiems klientams. Žinoma, tai būtų taikoma tik tuomet, jeigu ta jūsų ankstesnė paskola buvo grąžinta be jokių nesklandumų.

Kas liečia turto įkeitimą, tai kreditoriams dažniausiai rūpi ar asmuo turi kokį nekilnojamą arba kilnojamą turtą, kuris nebūtų įkeistas kažkam kitam. Jeigu skolinsitės nelabai didelę sumą, tai tokiu atveju galėtumėte įkeisti kad ir turimą automobilį. Tačiau, jeigu paskolos suma bus penkiaženklė, tai nenustebkite, jeigu kreditorius norės nekilnojamo turto įkeitimo.

Nuo šiol kreditai visiems išduodami vienoda tvarka.

Kalbant apie pradžioje minėtą skolinimo tvarką, labiausiai vertėtų išskirti kreditingumo tikrinimą ir kliento pateiktų duomenų analizavimą. Matote, be šių procedūrų nei vienas asmuo negalės gauti paskolos. Kreditoriai turės tikrinti jūsų mokumo galimybes, o taip pat jų viena svarbiausių pareigų laikomas ir duomenų patikrinimas. Paskolų teikėjai privalo įsitikinti, kad jūsų kredito paraiškoje nurodyti duomenys yra teisingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *