Dar daugiau galimybių saulės energetikoje: saulės elektrinės išsimokėtinai

 

Prieš 10 metų Lietuvoje atsirado pirmosios saulės elektrinės. Per šį laiką saulės energetika sparčiai vystėsi. Dabar klientams siūlomi aukštos kokybės, ilgaamžiai moduliai, kurių garantinis laikotarpis apie 25 metai. Valstybės teikiama parama dar labiau skatina gyventojus pereiti prie žaliosios energijos. Šiandien elektrą gaminančių iš saulės gyventojų Lietuvoje yra daugiau nei 5 tūkstančiai ir šis skaičius sparčiai auga.

Saulės elektrinėms išsimokėtinai net 381 euro kompensacija

Sudarius sutartį su saulės energetikos įmone galima gauti ne tik nuolaidą paskolos palūkanoms, bet ir didesnę APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) paramą. „Saulės grąža“ saulės energetikos įmonės klientai, norintys gauti paskolą elektrinės įsirengimui gauna nuo 2-15 tūkstančių eurų paskolą su 3,9 % palūkanų ir 1,5 % sutarties sudarymo mokesčiu. Paskolos grąžinimo terminas nuo 1 iki 5 metų. Imant paskolą, dalį jos finansuoja APVA ir suteikia didesnę nei įprastai paramą, kuri siekia 381 euro už 1 kW instaliuotos galios. Galimos 10 kW didžiausios saulės elektrinės, kurias galima įsirengti su paskola. Tai puikus pasiūlymas žmonėms, neturintiems laisvų pinigų, bet norintiems gauti minimalias sąskaitas už elektrą. Skaičiuojama, kad saulės elektrinės su paskola ir parama atsiperka per 5-7 metus.

Parama jėgainėms namams nuo spalio 1 dienos

Šiais 2020 metais nutolusios saulė elektrinėms arba jėgainėms ant nuosavo žemės sklypo ar namo įsirengti skiriama beveik 40 mln. eurų valstybės paramos. Dalis šios sumos skirta nutolusioms jėgainėms nusipirkti, tačiau šiais metais jau baigėsi kvietimas paraiškoms dėl kompensacijos. Nuo spalio 1 dienos bus galima teikti paraiškas paramai dėl saulės elektrinių ant nuosavo namo. Tam skirta apie 13 mln. eurų. Paskolos dydis individualiu atveju siekia 323 eurus už 1 kW instaliuotos galios.

Juridiniai asmenys taip pat gali teikti paraiškas paramai elektrinėms įrengti ant visuomeninių ir gyvenamos paskirties pastatų, kurie priklauso valstybei, religinėms bendruomenėms, savivaldybei. Tokią paramą jau gavo apie 200 objektų Lietuvoje. Tai ugdymo įstaigos, bažnyčios, sveikatos, globos įstaigos. Saulės elektrinės ant visuomeninių pastatų garantuoja mažesnes elektros kainas ir sumažina kenksmingų išmetamų dujų kiekį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *