Vonios praustuvai mažai erdvei: ką pasirinkti?

praustuvasNedidelio vonios kambario įrengimas gali sukelti tikrą galvos skausmą ir bene daugiausiai klausimų kyla ieškant tinkamo vonios praustuvo. Praustuvai skiriasi ne tik savo dizainu, bet ir įvairiais techniniais niuansais, kuriuos būtina apgalvoti iš anksto. Jei vonios kambarys yra didelis, žinoma, pasirinkimas tampa gerokai lengvesnis, kadangi galima eksperimentuoti įvairiais sprendimais, tačiau mažoje erdvėje kiekviena detalė turi būti kruopščiai apgalvota ir suplanuota, kad vonios kambarys būtų praktiškas, patogus ir stilingas.

 

Pagrindiniai niuansai

Praustuvas yra būtinas vonios kambario elementas, kuris tūri būti ir patogus, ir derėti prie bendro patalpos interjero. Mažesniems vonios kambariams rekomenduojami pakabinami praustuvai, kurie leidžia sutaupyti papildomos vietos. Jei šis sprendimas jums neatrodo patrauklus, kita galimybė – sumontuoti praustuvą į stalviršį ar pastatyti jį ant spintelės. Labai svarbu įvertinti ir medžiagą, iš kurios praustuvas yra pagamintas. Tinkamai priimtas sprendimas užtikrins šio įrenginio ilgaamžiškumą ir patvarumą. Metaliniai ar akmens masės praustuvai rekomenduojami žmonėms, kurie ieško tvirto, sunkiai pažeidžiamo ir lengvai restauruojamo gaminio. Keramikiniai praustuvai rekomenduojami pirkėjams, kurių pagrindinis dėmesys skiriamas estetikai ir galimybei rinktis iš įvairių formų ir spalvų sprendimų.

 

Keli praktiniai patarimai

Itin mažam vonios kambariui rekomenduojami kampiniai praustuvai, kurie puikiai išnaudoja vonios kambario plotą ir palieka daugiau vietos kitiems įrenginiams ar vonios kambario baldams. Kampe taip pat gali būti statomos vonios kriauklės su spintele. Jei kampinis praustuvas jums netinka, puikus pasirinkimas – mūsų jau minėti įleidžiami praustuvai, kurie gali būti montuojami vonios kambario balduose, pvz., ant skalbimo mašinos. Ieškantiems stiliaus ir praktiškumo dermės paprastai rekomenduojami pakabinami vonios praustuvai su spintele, kurie padeda sutaupyti grindų ploto, o tokia patalpa vizualiai atrodo didesnė. Interjero ekspertai primena, kad siekiant optiškai padidinti vonios kambario erdvę, rekomenduojama rinktis šviesių, pastelinių spalvų apdailą ir šviesesnius baldus, kurie vizualiai praplečia nedidelį plotą, be to, tokia erdvė visuomet atrodo švaresnė ir tvarkingesnė.

 

Mažo vonios kambario praustuvai neturi būti apriboti dizaino sprendimų

Neretai klaidingai manoma, kad nedideliame vonios kambaryje svarbu atsižvelgti tik į praktiškumą, pamirštant stilių ir estetiką. Interjero dizaineriai teigia, kad toks požiūris yra iš esmės klaidingas, kadangi šiandien praustuvų pasirinkimo galimybės tokios plačios, kad net ir turėdami nedidelį vonios kambarį galite rinktis iš skirtingų praustuvų variantų, pvz., net ir maži vonios praustuvai su spintele, priimant drąsų spalvinį sprendimą, gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Svarbiausia apie tai pasikalbėti su vonios įrangos pardavėjais, kurie jums pristatys praustuvų pasirinkimo galimybes.

 

One thought on “Vonios praustuvai mažai erdvei: ką pasirinkti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *