Fizinio asmens bankroto sąlygos

Fizinio asmens bankroto sąlygosBūkime atviri, juk jei žmogus bankrutuoja visi slapčia ar garsiai pagalvojame, kad ko gero buvo sukčius, apgavikas, prisiskolino, prisivogė ir baigtas kriukis. Negalvojate? Jei ne, tuomet esate geri žmonės. O jei bankrutuoja nes koks kaimynėlis, o žinomas, viešas asmuo? Gal kiekvienas iš Jūsų ir nepasmerktų, tačiau bulvarinė žiniasklaida tai jau kaip reikiant išdėtų į šuns dienas. Be abejo visada yra bandančių piktnaudžiauti šia fizinio asmens bankroto sistema, tačiau ne visi skolininkai į skolas įklimpo dėl savo kaltės, kai kurie skolininkai buvo įsprausti į tokią situaciją ne savo noru dėl nenumatytų rimtų asmeninių problemų. Kai kalbame apie fizinio asmens bankroto sąlygas tai galime turėti galvoje du dalykus: sąlygas, kurioms susidarius žmogus bankrutavo arba sąlygas, kurias reikia atitikti norint, kad teismas pradėtų fizinio asmens bankroto procesą.

Fizinio asmens bankroto sąlygos, kurioms susidarius privatūs asmenys tampa nemokūs ir bankrutuoja:

  • darbo praradimas (etatų mažinimas, pažeidimai);
  • drastiškas atlyginimo sumažėjimas (pavyzdžiui jei pakeitėte darbą, kurio veikla kur kas malonesnė, tačiau atlyginimas žymiai mažesnis);
  • skyrybos (pats skyrybų procesas kainuoja ne mažus pinigus, o dar jeigu turtas buvo padalintas arba Jums atiteko dalis sutuoktinio skolų);
  • ligos (dėl ligų asmuo gali netekti darbo vietos, kartais gali būti nebepajėgus dirbti arba išleisti visus pinigus ant gydymo).

Fizinio asmens bankroto sąlygos, kurias reikia atitikti norint, kad teismas pradėtų fizinio asmens bankroto procesą

Pasak fizinio asmens bankroto įstatymo skolininkui paprastai bus leidžiama pradėti bankroto procedūrą tik tuo atveju jei jis atitiks tam tikras sąlygas.

Visų pirma, tai teikti prašymą dėl bylos iškėlimo ir fizinio asmens bankroto pradėjimo skolininkas gali tik jei jis likus mėnesiui iki prašymo pateikimo informavo savo kreditorius. Informuoti būtina, taip nustatyta įstatyme, tačiau patys kreditoriai skolininkui negali iškelti fizinio asmens bankroto bylos. Antroji sąlyga — skolos turi būti didesnės nei 25 minimalių mėnesinių algų suma, šiuo metu Lietuvoje ši skolos suma turi būti ne mažesnė nei 9 500 EUR. Trečioji sąlyga — fizinis asmuo turi būti sąžiningas ir neturėti tokių žalingų įpročių kaip azartiniai lošimai, narkomanija, alkoholizmas.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *