Grindų dangos keitimas – kai norisi permainų

grindų dangosBūstas – keletas kambarių po stogu. Ne bet kokių, o tokių, kur jauku ir gera. Remontuodami būstą stengiamės jį pritaikyti prie savo poreikių. Ne mažiau svarbus ir emocinis kriterijus. Tad jei domitės grindų dangos klausimais, jums veikiausiai rūpi ne tik praktiniai aspektai.

Pragmatiškas žmogus dabar paklaus, kas dar gali rūpėti. Konstrukcinės ypatybės, grindų valymas – visa tai yra svarbu. Bet ne mažesne svarba pasižymi ir pats permainų suvokimas. Juk erdvė, kurioje dirbame, ilsimės, prisideda prie mūsų įpročių reguliavimo. Spalvų reikšmė, kambario forma bei dydis, namo išplanavimas – kiekvienas iš šių punktų vertas ne tik straipsnio, bet ir knygos ar visos knygų serijos. Žodžiu, tema ir įdomi, ir aktuali. Ir su daugybe intriguojančių niuansų.

Ne tik grindų dangos kelia klausimų, bet ir apskritai visa interjero sfera. Čia vaidmuo paskirtas minėtajam praktiškumui, glaudžiai susijusiam su dailumu ir pinigais. Šioje temoje veikia meistrystės, profesionalumo veiksniai. Žodis „įvairovė“ čia nėra tuščias. Plytelės, parketlentės, kilimas – pavyzdžiai, kokios skirtingos gali būti grindys. Kiekvienas renkasi tai, kas atrodo gražu, kas tenkina praktiškumo požiūriu, kas tinka konkrečioje patalpoje ir kas nesikėsina išsiurbti viso piniginės turinio.

O dabar apie permainas. Juk jos minimos pavadinime. Permainų link sukasi kalba šio straipsnio pradžioje. Kaip suprasti, kad jau laikas atnaujinti interjerą? Vienu atveju apie tai rėkte rėks pelėsis, kitu atveju apsilupę tapetai tarsi prašosi pakeičiami. Kai kada remontas būtinas, nes estetinis vaizdas jau visai prastas. O kartais iš pažiūros nepasakytum, kad patalpai ko nors trūksta. Tačiau besiskverbiantis vėjas ar klibančios grindys įpareigoja kviestis meistrus. Kaip matote, ženklų, skelbiančių apie remonto reikiamybę, būna įvairių.

Dažnai pokyčių norima dėl emocinių priežasčių. Pavyzdžiui, įsigijote dviejų kambarių butą, kuriame grindų dangos atrodo gana dailiai. Ir koridoriuje, ir miegamajame, ir kitur. Tačiau nusipirkote vieną kitą naują baldą, dar šį tą atnaujinote ir pamažu pastebėjote, kad vienoje patalpoje danga tiesiog nebedera. Lyg kažko trūksta, lyg atspalvis ne tas, lyg neprisideda prie geros nuotaikos skleidimo. Tuomet imama domėtis, kokia situacija grindų rinkoje ir kuo būtų galima senąsias pakeisti.

Pakeisti – ne vienas procesas, o kelių procesų visuma. Kad grindų dangos klojimas vyktų kuo sklandžiau, akcentuotinas planavimas. Ieškant tobuliausio grindų dangos varianto be planavimo nelabai apsieinama. Galvojant, kaip turėtų eitis darbai, narpliojamas ir finansų klausimas. Kartais būtent finansai pakiša koją. Ką daryti, jei grindys paprasčiausiai netenkina poreikių, bet piniginė nėra tokia stora, kad galėtumėte vykti į parduotuvę ir įsigyti naujas parketlentes? Ką daryti, kad kambarys taptų kuo priimtinesnis ir skleistų optimizmą?

Klausimai, klausimai, klausimai… Bet yra ir atsakymas. Iš pirmo žvilgsnio jis gana banalus – taupyti. Visgi šis patarimas, jei nepraleidžiamas pro pirštus, gali pasitarnauti. Štai vienas taupymo pavyzdys. Išsiaiškinate, kokios grindys būtų geriausios, kiek kainuotų pati danga ir kiek atsieitų darbas. Preliminarią sumą įmanoma sužinoti. Ir tada atsigręžiama į savo finansus. Gal ir neprireiks itin smulkmeniškos pajamų bei išlaidų analizės, tačiau kertinių punktų sudėliojimas pravers. Nusprendžiate, kiek galite atidėti vieną mėnesį, kitą. Ir laikotės plano. Priklausomai nuo atlyginimo dydžio ir kitų individualių veiksnių, taupymo trukmė bus nevienoda. Kai kas priklausys nuo kasdienių įpročių. Įtakos turės elgesys prekybos centre. Tačiau reikia paminėti, kad šie sakiniai – ne taisyklė, ne liepimas, o tik pasvarstymas, patarimas. Galbūt čia pateiktos mintys pravers ir leis greičiau pasiekti tikslą.

Jei nutoltume nuo pinigų temos ir vėl kiek grįžtume prie emocijų, vertėtų išgvildenti klausimą, kodėl grindys su emocijomis taip siejamos. Atsakymas nesudėtingas: yra tiek daug grindų tipų, tiek dizaino pavyzdžių, kad kambarį galima susikurti net pagal išrankiausią skonį. Tamsias grindis galima pakeisti šviesiomis ir atvirkščiai, vietoj neišraiškingų galima iškloti nepaprastai „kalbias“, žavinčias natūraliais medžio raštais.

Ką gi, grindų dangos tema išsišakoja į smulkesnes temas. Vienais atvejais pokyčius padiktuoja prasta patalpos būklė, kitais atvejais – emocijos. Pastarasis variantas gana subjektyvus, tačiau reikia džiaugtis, kad žmonės neapleidžia savo būsto, kad stengiasi atrasti jame harmoniją. Kartais lyg darbai namie nevyksta produktyviai, lyg nerandama patogaus kampelio pasimėgauti arbata ir paskaityti… Vieno kito akcento atnaujinimas kartais pakeičia situaciją į gerąją pusę.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *