Jei darbuotojų paieška yra jums nauja sritis, tikriausiai tai jums sukelia ne mažiau įtampos ir streso nei patiems kandidatams. Nemažai klausimų dažniausiai kelia pasiruošimas susitikimui su kandidatais, kuriuo paprastai pradedama kiekviena personalo atranka. Be standartinių klausimų apie profesines kompetencijas ir darbo patirtį, susitikimų metu verta atkreipti dėmesį ir į keletą kitų niuansų.
Kandidato motyvacija
Nepamirškite, kad ne tik jūs esate suinteresuoti rasti tinkamą darbuotoją, bet ir darbuotojas turi būti motyvuotas užimti konkrečią darbo vietą. Atkreipkite dėmesį, ar kandidatas susitikimo metu domisi pareigomis ir įmonės veikla. Jei jūsų personalo atranka orientuota į ilgalaikį specialisto įdarbinimą, paklauskite kokie tolimesni kandidato karjeros planai. Tokiu būdu įsitikinsite ar kandidatas darbo poziciją taip pat vertina kaip ilgalaikę ir su ja sieja ateities perspektyvas.
Bendravimo stilius
Atkreipkite dėmesį ne tik ar kandidatas yra mandagus, bet ir kaip jis reaguoja į netikėtus klausimus. Gebėjimas nepasimesti netikėtose situacijose ir visuomet turėti aiškiai suformuluotą atsakymą yra vienas iš privalumų, vertinamų bet kuriose pareigose. Ypač tinkamas bendravimo tonas ir diplomatiškumas aktualus tuomet, kai atliekama personalo atranka vadovaujamoms pareigoms užimti.
Kandidato perspektyvumas
Visose įmonėse labiau vertinami tie darbuotojai, kurie nori tobulinti savo žinias ir taip savo darbu kurti didesnę vertę įmonei. Nepamirškite pasidomėti koks kandidato požiūris šiuo klausimu. Jei kandidatas yra dalyvavęs su jo specializacija susijusiuose renginiuose, konferencijose ar kitaip tobulinęs žinias, žinokite, kad šis specialistas gali būti perspektyvus.
Kūno kalba
Viena iš priežasčių, kuo profesionali personalo atranka skiriasi nuo savarankiškos, yra specialistų gebėjimas įvertinti netgi kandidatų kūno kalbą. Žinoma, jei tokių gebėjimų neturite, nuskaityti ką reiškia viena ar kita kandidato kūno poza ar veido mimika praktiškai neįmanoma. Tad jei norite, kad personalo atranka būtų orientuota ir į kūno kalbos analizę, pasitelkite specialistų pagalbą ar bent jau savarankiškai pasidomėkite pagrindiniais kūno kalbos aspektais.
Norint, kad personalo atranka būtų kokybiška, jai reikia pakankamai gerai pasiruošti. Tam nepakanka tik užsirašyti planuojamus kandidatui užduoti klausimus. Tad jei manote, kad jums gali nepakakti kompetencijos, žinių ir įgūdžių tam, kad tinkamai įvertinti kandidatus, verčiau kreipkitės į personalo atrankos specialistus.