Kačių kūno kalba: ką ji išduoda?

veterinaraiSuprasti įnoringas kates – nelengvas darbas. Tiesa, patyrę veterinarai teigia, kad nepaisant individualių charakterio bruožų, daugelis kačių emocijas reiškia labai panašiais ženklais, kurie turėtų būti žinomi kiekvienam šeimininkui. Specialistai teigia, kad didžiausią dėmesį reikėtų skirti augintinės uodegai ir ausims, tačiau bendraujant svarbų vaidmenį atlieka ir žvilgsnis, galvos bei letenėlių padėtis.

Vienas išraiškingiausių katės atributų – uodega. Įprasta galvoti, kad uodegos judinimas siejasi su geromis ir teigiamomis emocijomis, tačiau veterinarai teigia, kad, priešingai nei šunys, katės uodegą judina tada, kai yra kažkuo nepatenkintos ir sudirgusios. Kai katės džiaugiasi, uodegą jos laiko stačią, gali virpinti tik patį uodegos galiuką. Jei katės uodega nuleista žemyn, tai reiškia, kad augintinė jaučia nerimą. Šiuo atveju geriau katės neliesti, nes ji gali išsigąsti ir jus pulti. Kai katė yra pikta ir ruošiasi kasti, jos uodega pakeliama aukštyn ir pašiaušiama. Puolanti katė nuleidžia ausis. Beje, ausų nuleidimas siejamas ir su įtampa, savigyna. Jei ausų poza aktyviai keičiasi, tai reiškia kad augintinė yra nerami ir jaučiasi nesaugiai, stebi aplinką ir ją vertina. Jei ausytės yra lengvai palinkusios į priekį, katė yra susidomėjusi ir klausosi, kas vyksta.

Svarbų vaidmenį atlieka ir katės žvilgsnis. Apskritai augintinės vengia ilgai žiūrėti žmogui į akis. Jei katė ilgai į jus žiūri ir nenusuka akių, tai reiškia, kad ji jumis domisi. Kasdienis kačių žvilgsnis – šiek tiek primerktos akys, tokia augintinė atrodo tarsi būtų kiek apsimiegojusi. Veterinarai teigia, kad tai geros savijautos įrodymas. Tokia katė jaučiasi saugi ir rami. Jei katė jaučia nerimą ar yra susijaudinusi, jos vyzdžiai stipriai išsiplečia. Stebėkite katės akių būklę – jei akys yra apsiblaususios arba atsirado daugiau išskyrų, gali būti, kad katė serga, todėl nieko nelaukite ir kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Kad suprastumėte, kaip jaučiasi jūsų katė, įvertinkite jos galvos padėtį. Jei galva pakelta, katė yra rami ir savimi pasitikinti. Beje, jei katei atsibosta jūsų žvilgsnis, ji nusuka galvą į šoną, tačiau tai dar nereiškia, kad augintinė jūsų nemato. Kai katė glaustosi ir snukiu liečiasi prie jūsų veido, žinokite, kad tai didžiausios meilės ir dėkingumo ženklas. Katė snukučiu trinasi ir į žmogaus ranką, išreikšdama savo dėkingumą. Kai katė rami ir laiminga, jos letenėlės yra minkštos, nesimato nagų. Ir priešingai – jei katė yra pikta ar pasiruošusi pulti, ji paruošia ir išskleidžia nagus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *