Kaip išsirinkti tinkamas vidaus duris?

vidaus durysIki šiol vidaus durys buvo derinamos prie grindų laminato tiek spalviniais, tiek medžiagos pasirinkimo klausimais. Tačiau dizaineriai skatina mesti iššūkį tokioms taisyklėms ir išmėginti naujus, funkcionalius derinius.

Laminuotos

Kaip sako gamintojai ir dizaineriai, vidaus durys turėtų būti pasirenkamos pagal individualius kriterijus, galimybes ir interjerą namuose. Vienas iš nebrangiausių ir įvairiausių sandaros prasme durų yra laminuotos. Laminuotos vidaus durys tokiomis vadinamos dėl plėvelės, kuri užklijuojama karštu presu. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad šios vidaus durys internetu yra neskoningos. Atvirkščiai, jų yra įvairiausių.

Pagrindiniai minusai kodėl tokios pigios vidaus durys yra mažas atsparumas mechaniniam poveikiui. Taip pat, tokios vidaus durys senukai (nors įsigyjant ir kitur) negali būti restauruojamos.

Medinės durys

Klasikinėmis vadinamos medines vidaus durys gali būti lakuojamos įvairiais atspalviai. Taip pat su stiklu arba aklinos. Tai puikus pasirinkimas ieškantiems ilgaamžių sprendimų. Jos yra atsparios mechaniniam poveikiui, turi puikias garso izoliacijos savybes.

Vienas iš didžiausių privalumų, kad tokios vidaus durys su stakta gali būti restauruojamos. Minusiukas – kaina, ji didesnė nei laminuotų durų.

Faneruotos

Daugiausiai ir dažniausiai dvejojama dėl faneruotų durų. Jos gaminamos medienos lukštą klijuojant ant durų karšto preso pagalba. Tokios vidaus durys gali būti su įvairios sandaros vidumi. Pigiausios – kartoninės, tačiau yra pralaidžiausios garso, šilumos izoliacijai. Tačiau yra ir tvirtesnės sandaros. Juolab, tokios vidaus durys kaune, vidaus durys vilnius ar vidaus durys siauliai gali būti restauruojamos.

Dažytos

Kaip atskirą kategoriją galima išskirti dažytas duris. Iš esmės pagrindas dažais padengiamas vietoj faneros. Populiariausios – medžio imitacija. Tačiau rinktis galima bet kokias. Kaina nuo to nepriklauso.

Jeigu renkatės dažytas duris pirmumą teikite vandens pagrindo dažams, lakui, kurie yra laikomi ekologiškiausiais. Nors verta pripažinti, kad tai sprendimas penkiems – septyniems metams. Vėliau tokias vidaus duris reikia atnaujinti, perdažyti.

Svarbu:

Jeigu žinoti, kad patalpose bus didesnė žmonių grupė rinkitės aliumines duris. Jos atspariausios mechaniniam poveikiui. Svarbu atminti ir tai, kad pastaruoju metu itin išpopuliarėjo pilkų spalvų durys, jos taikomos prie įvairiausios spalvinės paletės grindų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.