Startuolių dažniausia dilema: kokią įmonę steigti?

imoniu pardavimasStartuolius dažniausiai vienija idėja. Į vieną komandą susiburia informatikai, inžinieriai, dizaineriai, rinkodaros specialistai. Tačiau praktiškai niekuomet čia kelio neranda buhalteriai, teisininkai. Todėl atėjus laikui registruoti įmonę atsiranda didelis galvos skausmas – kokią juridinę įmonės formą pasirinkti? Tad paskaičiuokime.

Uždaroji akcinė bendrovė

Klausimas kaip steigti imone dažniausiai prasideda nuo diskusijų apie tai kokią ją reiktų registruoti. Kiekviena veiklos formas turi savo pliusų ir minusų, o ją pasirinkti reiktų pagal komandos tikslus. Tarkim, uab steigimas Lietuvoje yra vienas populiariausių. Todėl, kad uab steigimas apriboja komandos žmonių atsakomybes. Komanda yra įdarbinama pagal darbo sutartį, gali tapti visi akcininkai ir pareiginiuose nuostatuose arba darbo tvarkos taisyklėse aprašyti kiekvienas savo pareigas ir atsakomybes. Griežta hierarchija neretai lemia ir kompanijos sėkmę.

Pagrįstai klausite kaip isteigti uab? Čia yra keli variantai. Pirmas – uab steigimas registru centras. Tam reikia nemažai vargti kol susirinksite visus dokumentus, išspręsite tokius klausimus kaip uab steigimas istatinis kapitalas ir pan. Antras variantas greitesnis – uab steigimas internetu. Šiuo atveju uab steigimas nuo ko pradeti yra paprastenis, nes beveik visus dokumentus galima užpildyti internetu.

Mažoji bendrija

Populiarėjanti juridinė verslo forma yra mažoji bendrija (MB). Tai panaši forma į nedidelį šeimos verslą, kuriame nariai iki 29 m. gali naudotis visokiausiomis mokestinėmis lengvatomis. Žinoma, tai reiškia, kad ir stažas nesiskaičiuos. Tačiau, kitaip nei uab mokesciai, yra žymiai mažesnis.

Mažoji bendrija atidaroma beveik taip pat kaip ir uab steigimas, tik nėra nustatyta minimalaus įstatinio kapitalo suma. Ši juridinė forma turi kelis minusus. Vienas iš jų – perleidimas tretiesiems asmenims. Juk uab pardavimas žymiai populiaresnis nei MB. Tiesiog užsieniečiai nelabai supranta kokia juridinė forma tai yra, nes užsienyje nėra tokio analogo. Tad jeigu ruošiatės dirbti su užsienio kompanijomis gali kilti keblumų.

Individualios įmonės (IĮ) nėra apribotos vadovo atsakomybės. Juolab, juo gali būti tik vienas asmuo. Todėl tai kitaip, nei uab steigimas yra beveik savaime nykstanti juridinė verslo forma.  Kiekvienais metais jų įsteigiama vis mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.