Kasos aparatai: jų priežiūra ir pasirinkimas

Kasos aparatai buvo sukurti tam, kad palengvintų verslo veiklą. Atsiradus kasos aparatams, nereikia patiems apskaičiuoti apyvartos ir vesti ataskaitų. Visu tuo pasirūpina kasos aparatai. Be to, šiandien šie prietaisai stipriai tobulėja ir jau teikia ir papildomas funkcijas, kurios palengvina ne tik pardavimo, bet ir kitų personalo darbuotojų darbą.

Pirkti ar nuomoti?

Tai priklauso nuo to, kokią sumą pinigų norite skirti aparatui ir jo išlaikymui. Dažniausiai pirkti aparatą verta tuomet, kai įmonė dar nauja ir visai nedidelė. Nes tam nereikia didžiulio ir galingo aparato. Tačiau jeigu galvojate, kad ateityje plėsite ne tik veiklą, bet ir apimtis, galite iš karto pasidomėti, kas siūlo  kasos aparatų nuomas.

 

Pirmiausia, tai padės sutaupyti pinigų. O antra priežastis, kodėl verta rinktis nuomą, tai aparato priežiūra. Dažniausiai išsinuomojus aparatą, kartu galite užsisakyti ir reguliarią jo priežiūrą. Atėjus laikui atnaujinti sistemą, atvyks profesionalus technikas, kuris visu tuo pasirūpins. Taip pat į jį galėsite kreiptis kažkam sugedus ar iškilus kitiems papildomiems klausimams.

 

Kokios funkcijos reikalingos?

Kasos aparatai anksčiau buvo skirti tik tam, kad būtų kur sudėti pinigus. Tik vėliau tobulėjant technikai, tobulėjo ir kasos. Dabar jos vykdo ne tik skaičiavimo funkcijas. Daugelis aparatų turi skirtingų atsiskaitymų funkciją, kai klientai gali pasirinkti, mokėti kortele ar grynaisiais. Taip pat kasos aparatai leidžia padaryti nuolaidą konkrečiam čekiui. Taip pat beveik nebėra aparatų, kuriuose nebūtų tokios funkcijos, kuri leidžia panaikinti čekį arba ištaisyti suvestą informaciją. Tai labai svarbu, nes kasdienėje pardavimo veikloje pasitaiko įvairių klaidų.

 

Dar daugiau funkcijų siūlo šiuolaikinės kasos aparatų sistemos. Tai tokios sistemos, kurios pritaikomos didesnėse įmonėse arba įstaigose, kur reikalinga dar daugiau funkcijų. Pavyzdžiui, tokios sistemos labai populiarios maitinimo įstaigose arba prekybos centruose. Kai skirtingi aparatai statomi skirtinguose skyriuose, tačiau prekių bazė yra tokia pati tiek viename, tiek kitame skyriuje veikiančiame aparate. Taigi viename skyriuje paimta prekė atpažįstama kito skyriaus aparatu. Taip pat tokios sistemos leidžia priimti užsakymus ir perduoti juos į kitus skyrius.

 

O patogiausia, ką suteikia tokio tipo kasos aparatai – lengvas atsiskaitymas tiek grynais, tiek kortele. Taip pat tokios sistemos palaiko įvairias lojalumo programas. Aparatai gali atsiminti konkrečius klientus, daug įvairių programų, saugoti daug informacijos ir pateikti įvairias ataskaitas skirtingais pjūviais. Tai patogu ne tik dirbant kasdien, bet ir analizuojant pardavimus bei klientų įpročius.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *