Katalizatorių supirkimas Šiauliuose

Pastaruoju metu pasiekusios žinios iš techninių apžiūrų centrų suneramino automobilių savininkus – bus griežtinama automobilių apžiūra. Ne pirmas kartas, kai reikalavimai griežtėja, tačiau šį kartą bus daugiau dėmesio kreipiama į žibintus ir katalizatorius. Tai reiškia, kad tikrinamas automobilio dūmingumas. Jei katalizatorius senas ir nebeveikia, greičiausiai teks jį keisti.

Katalizatoriu_supirkimas

Lazda turi du galus. Kai kažkas susirūpina dėl savo automobilio techninės apžiūros, tam tikri verslininkai trina rankas. Toks reikalavimas pagyvins vieną verslo šaką – katalizatorių supirkimas. Katalizatorių supirkimas Šiauliuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune klesti, nes čia važinėja daug senų automobilių, kurie atiduodami į metalo laužą. Katalizatoriai negali būti išmetami su įprastu juodųjų metalų laužu, todėl jie privalo būti utilizuojami specialiomis priemonėmis. Juk katalizatoriuose yra gausu sveikatai ir aplinkai pavojingų tauriųjų metalų. Tiesa, jų plikomis rankomis taip paprastai nepasiimsi, tačiau galima uždirbti ir be didesnių rūpesčių. Priduodi savo seną katalizatorių ir gauni šiek tiek pinigų. Tai iš dalies padengia naujo katalizatoriaus įsigijimą.

Katalizatorių supirkimas Šiauliuose – rimtas verslas, kuriame dalyvauja smulkieji automobilių remonto verslininkai. Jie masiškai atiduoda katalizatorius į supirktuvę, kur jie yra surūšiuojami ir vežami į specialias gamyklas perdirbimui ir utilizavimui. Už kilogramą katalizatorių galima gauti nuo 50 iki 400 litų priklausomai nuo jo rūšies ir priduodamo kiekio, taigi šis verslas yra visai neblogas.

Katalizatorių supirkimas yra vykdomas visoje Lietuvoje tokiu pačiu pagrindu, kaip ir buitinės technikos supirkimas. Atveži į supirkimo punktą, ten pasveria, sumoka pinigus. Toliau sukrauna į sunkvežimius ir veža perdirbimui. Panašiai vyksta ir su senų padangų supirkimu, tačiau čia dar reikia primokėti…

Tiems, kas nesuprato, kame čia reikalas, paaiškinsiu. Katalizatorius yra automobilio dalis, kuri reguliuoja automobilio išmetamų dujų taršą. Kai kuras dega, išeina dujos, kuriose labai daug kenksmingų medžiagų. Jos pereina per katalizatoriaus vamzdelius, kuriuose yra platinos, radžio ir kitų tauriųjų, bet tuo pačiu ir kenksmingų metalų. Sąveikaudamos su jais dujos yra nukenksminamos ir į aplinką išmetamos jau švaresnės, nei tiesiai iš variklio. Pagal visas ES direktyvas, šalys turi rūpintis, kad naudojami automobiliai išmestų į aplinką kiek įmanoma mažiau kenksmingų medžiagų, todėl reikalavimai katalizatoriams ir griežtėja techninės apžiūros centre.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *