Saulės jėgainės tampa vis populiaresnės Lietuvoje. Vis dėlto, jos eveikia vienodai visomis sąlygomis, tačiau galite imtis aktyvių veiksmų, kad pagerintumėte saulės sistemos išdėstymo ar masyvo efektyvumą ir našumą. Keli paprasti veiksmai gali užtikrinti, kad iš investicijų į saulės energiją gausite geriausią grąžą.
1. Pašalinkite šešėlį. Saulės baterijos sukurtos taip, kad geriausiai veiktų tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei saulę užstoja medis ar kitas pastatas, jūsų masyvo išvestis gali smarkiai sumažėti. Ekspertų teigimu, atspalvis dabar kenkia saulės kolektoriams, naudojantiems „stygos“ tipo keitiklį, kuris riboja masyvo išvestį iki silpniausios plokštės intensyvumo. Net jei tik nedidelė jūsų masyvo dalis yra tamsesnė, visa įrenginio išvestis gali būti sumažinta. Apkarpykite arba pašalinkite medžius aplink vietą, kur įrengtos saulės jėgainės.
2. Saulės jėgainės turi būti kuo labiau atsuktos į saulę. Akivaizdu: saulės kolektorių našumas didžiausias, kai yra tiesiai į saulę. Remiantis mokslininkų pastebėjimais, plokštės, nukreiptos į pietus, gaus daugiausiai tiesioginių saulės spindulių visą dieną, o potenciali galia yra didžiausia. Orientacija į vakarus suteikia daugiau galios popietę ir ankstyvą vakarą.
Geriausia saulės kolektorių orientacija priklauso nuo to, kaip ir kada naudojate elektrą, ir nuo to, kokia jūsų energijos kaina. Į pietus nukreiptos plokštės gali būti geriausios, kai komunalinė įmonė naudoja 1:1 grynąjį apskaitą, o tai yra praktika, kai komunalinė įmonė siūlo visą kainą atsiskaitymo kreditus už kliento saulės energijos tinklo pagamintą perteklinę energiją. Tikslas yra generuoti kuo daugiau energijos, nesvarbu, kuriuo paros metu.
Tačiau, jei komunalinė įmonė turi atsiskaityti už naudojimąsi laiku – taiko didesnes kainas, kai sunaudojama daugiausiai energijos – turėsite labiau atsižvelgti į tai, kada jūsų įstaigoje ar gyvenamojoje vietoje sunaudojama daugiausia energijos. Šiuo atveju optimali būtų pietų arba pietvakarių orientacija.
3. Saulės jėgainės mėgsta švarą. Ant saulės kolektorių palaipsniui gali kauptis dulkės, sumažindamos jų našumą. Nacionalinės atsinaujinančios energijos laboratorijos duomenimis, susikaupusios dulkės gali palaipsniui sumažinti jūsų masyvo našumą net 7 proc.!