Maisto papildai ir jų poveikis mūsų organizmui

Šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje aktualios ekologijos ir tvarios visuomenės temos. Vis dažniau ne tik žurnalai, bet ir televizijos laidos prabyla apie sveiką gyvenseną ir pasaulio švarą. Žmonės vis labiau imami skatinti prižiūrėti save ir kontroliuoti savo įpročius. To pasekoje pagausėjo įvairių ekologines prekes parduodančių parduotuvių, dietologai ir asmeniniai treneriai sulaukė daugiau darbo. Sporto klubai kasmet pasipildo naujais klientais. Siekdami jei ne sveikai maitintis, tai bent padėti organizmui sunkiu metu, žmonės vis dažniau pradėjo gerti mitybą papildančius preparatus. Maisto papildai šiandien kaip niekada populiarūs. Vieniems reikalingi papildai sportui, kitiems maisto papildai sąnariams ar kitoms bėdoms įveikti. Kiekvienas renkasi pagal save. Svarbiausia atsiminti, jog papildai sportuojantiems ar norintiems atgaivinti organizmą turi būti geriami apgalvotai, pasitarus su gydytoju. Yra pačių įvairiausių maisto papildų, todėl prieš vartojant šiuos preparatus, naudinga išsiaiškinti, kokių reikia būtent Jums.

Antioksidantai

Tai medžiagos, kurios laisvaisiais radikalais apsaugo kitų medžiagų organizme pažeidimą. Dažniausiai tai yra vitaminas A, C ar E. Antioksidantai padeda atnaujinti odos ląsteles ir išlaikyti ją elastingą, jie taip pat puikiai padeda nuo įvairių infekcijų, užkrėtimų. Antioksindantai taip pat stiprina piešnavikinių vaistų poveikį, atnaujina ir išvalo organizmą, lėtina senėjimo procesus, mažina riziką susirgti širdies ligomis. Šiuos maisto papildus patariama vartoti sergant depresija, išsekus organizmui, kai odą vargina spuogai ar nuolat genda dantys.

Sąnariams

Labai populiari maisto papildų rūšis yra preparatai, reikalingi palaikyti sąnarių veiklą. Dažniausiai tai gliukozamino ir chondroitino maisto papildai. Jie skatina sąnarių ir kremzlių susidarymą bei atsinaujinimą. Šios medžiagos taip pat dažnai vartojamos norint panaikinti sąnarių sustingimą, sumažinti patinimą, jie taip pat veikia kaip skausmo slopintojai. Pabrėžtina, jog nesvarbu, kokius maisto papildus sąnariams pasirinksite, tinkamas poveikis pastebimas tik papildus vartojant gana ilgą laiką – mažiausiai tris mėnesius.

Sportui

Bene populiariausi papildai yra maisto papildai sportui. Jie dažniausiai vartojami žmonių, kurių laisvalaikis susideda iš sporto. Tai gali būti ir mėgėjiškos treniruotės ir pasiruošimas svarbioms varžyboms. Dažniausiai sportuojant vartojami tokie papildai kaip karnitinas, kreatinas ar taurinas. Visi šie preparatai pasižymi raumenų auginimo savybėmis, jie taip pat stiprina organizmo ištvermę ir gerina fizinį pasirengimą. Geriant maisto papildus sportui ne tik padidėja fizinis aktyvumas, tačiau ir sulėtėja senėjimo procesai.

One thought on “Maisto papildai ir jų poveikis mūsų organizmui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *