Maketuojame vizitinę

vizitiniu spausdinimasKiekvienam žmogui, kuriam bent kartais reikia reprezentuoti save, pasidalinti savo kontaktais, pravartu turėti vizitinę kortelę. Vizitiniu spausdinimas, priešingai negu tikėtasi, tik labiau yra vertinamas kaip dalykas, leidžiantis save reprezentuoti. Jeigu kažkuriuo metu buvo daug nerimo dėl to, kad galbūt internetas, skaitmeninį reprezentacija nukonkuruos, pagrindiniu dalyku virs ne popierius, o feisbuko paskyros, tai viskas tarsi apsisuko priešingai. Kadangi internete mes nuolat braidžiojame, paklystame, pamirštame, ką ten matėme, tai vizitiniu spausdinimas tampa kažkuo materialiu, labai paprastu ir patogiu. Mes sutinkame žmogų, kalbamės apie kažką, paaiškėja, kad jam įdomi mūsų veikla, ir mes duodame jam vizitinę kortelę. Daiktą, materialų, kurio jis taip lengvai nesunaikins. Interneto langą jis išjungs ir nieko neliks, o vizitinę galbūt pasidės ateičiai, kai kažko prireiks – susisieks. Tačiau jeigu tai žmogus, ir taip užverstas vizitinėmis, jam galbūt nereikia dar vienos neįdomios, negražios vizitinės kortelės, todėl jis ją norės išmesti. Tad tam, kad vizitinė būtų tikrai naudinga, reikia stengtis ją sukurti unikalią ir informatyvią, ne kaip prastą šiukšlę, o kaip vertingą spaudą.

Informacija, kurios reikės

Tiesa, kad vizitiniu korteliu gamyba internetu vyksta gana sėkmingai, ir ten tikrai greitai galima pasigaminti reikiamą vizitinę kortelę. Jos maketas sukuriamas greitai, tik reikia sudėti visą informaciją ir vizitiniu korteliu gamyba internetu neprailgs. Tačiau pirma turite žinoti, kokios tos informacijos reikia. Kartais žmonės taip apkrauna save reprezentuojančius rėmus kažkokiomis žiniomis ir informacija, kurios būna niekam nesvarbios, kad pasimeta tai, kas yra svarbu. Jūsų vizitines korteles (Vilnius) turėtų atspindėti tik tai, kas labai svaru. Nereikia jūsų įmonės vizijos, misijos ir vertybių, nereikia jūsų reklaminio šūkio. Reikia tik jūsų vardo, pavardės, pareigų ir kontaktinių duomenų. Visus kitus reklaminius dalykus žmonės patys, jeigu norės, ras internete ir perskaitys.

Informacija, kurios nereikės

Taigi, jeigu reikėtų išskirti dažnai daromas klaidas, maketuojant vizitinę, iškart būtų galima paminėti tą informacijos perteklių, kada į vizitinę sukraunama „viskas, ką buvo įmanoma rasti“. Kokybiškų vizitiniu korteliu gamyba yra ne tik spaudos kokybės klausimas, bet, visų pirma, informacijos parinkimo ir maketo sukūrimo. Kartais į maketą pridedama daug šūkių, lozungų, paskatinimų „ateik ir pirk“ bei panašių nereikalingų tekstų. Dar juokingiau – netgi įdedamos kainos ir akcijos. Galiausiai, viskas „paįvairinama“ priklijuojant kokių nors įmonės nuotraukų. Nedarykite taip. Jeigu norite, kad jums pavyktų kokybiška vizitines korteles gamyba, jokiu būdu jos neapkraukite viskuo, ką norėtųsi parodyti. Parodysite vėliau, kai pas jus ateis klientas.

Pasirenkamas stilius

Kai vizitines korteles internetu kuriamos, reikia pasirinkti tam tikrą stilių ir su juo kurti. Kas yra bendra stilistika? Tai ir šriftai, ir tipografijos išmanymas, ir baltas ar spalvotas fonas, raidžių spalvos, dydžiai, proporcijos, pasirinktas logotipo įkomponavimas, kiti grafiniai elementai. Visa ta grafika turi išlikti solidi, o ne rėkianti, ir taip pat atspindinti jūsų veiklą. Galima rinktis iš įvairių šablonų ir imti tik tokius, kurie tikrai gerai atspindės jūsų veiklą.

Popieriaus svarba

Toliau kalba eis apie pačius gamybinius pasirinkimus. Priklausomai nuo poreikio ir kišenės storumo, galėsite rinktis įvairius skirtingus popierius bei spaudos būdus. Ar norėtumėte, kad jūsų vizitinė kortelė primintų senovinį ekologišką popierių? O gal, kad būtų kone plastikinė ir aštriais kaip peiliai šonais? Ar norėtumėte matinio, ar spindinčio paviršiaus? Visa tai gali būti jūsų pasirinkimai  nuosavai vizitinei kortelei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *