Metalinės tvoros dažymas

Tvoros tarnauja ne tik kaip priemonė apsaugoti savo sklypą, tačiau neretai tampa ir jo veidu, pagal kurį žmonės vertina tai kas slypi už pačios tvoros. Tam, kad vaizdas visada būtų kuo gražesnis, tenka įdėti pastangų. Ir kalba neina viena apie naujos tvoros įrengimą, bet ir turimos priežiūrą. Ir nors retkarčiais, tačiau teks prisiminti ir apie dažymą. Tai yra taikytina ne vien medinėms tvoroms, bet ir metalinėms, apie kurias daugiau galima sužinoti svetainėje kiemoprojektai.lt.

Nors metalinės tvoros būna gerokai patvaresnės ir atsparesnės išoriniams poveikiams nei medinės, tačiau ir jos nėra amžinos, ypač kalbant apie jų dažus. Kaitinanti saulė, oro temperatūrų kaita, vėjas, nešantis dulkes ir kiti faktoriai po truputį prisideda prie tvoros pirminio vaizdo praradimo. Ateina laikas, kai norint ją atstatyti, tenka imtis indelio su dažais. Tačiau skirtingai nei su medžiu, čia procesas taip pat kiek sudėtingesnis. Norint tolygiai ir gražiai nudažyti metalinę tvorą, teks pasirūpinti senų dažų nuvalymu. Šis procesas gali būti nelengvas ir pareikalauti nemažai laiko, tačiau nuo jo priklausys ir tolimesnių darbų kokybė. Nuvalius senų dažų sluoksnį, būtinai reikia nuriebalinti visą paviršiu, kad jis būtų maksimaliai švarus, kitaip nauji dažai tiesiog nesilaikys.

Renkantis dažus, verta atkreipti dėmesį į turimos tvoros konstrukciją ir medžiagas. Nuo jų priklausys tai kurie dažai tiks labiausiai ir tarnaus ilgiausiai. Prieš dažant kai kuriais dažais teks dar pasirūpinti tvoros gruntavimu, tačiau rinkoje yra nemažai sprendimų, kurie leidžia išvengti šio žingsnio. Svarbūs ir įrankiai. Jei tvora yra vientisa ar su labai mažais tarpais, tai dažų purkštuvo pagalba sutaupysite labai daug laiko ir pastangų, o be to ir darbų kokybė bus pakankamai aukšta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *