Namų šildymo kuro tipai

Vis daugiau žmonių renkasi savarankišką ir nepriklausomą šildymą dujomis, malkomis, briketais, granulėmis ar anglimis. Apžvelkime keletą šių kuro tipų ir jų privalumus bei trūkumus.

Nuosavų namų gyventojai renkasi didesnes ir galingesnes krosnis – jiems tenka didesnis apšildymo plotas. Tokias krosnis geriausia kurenti mediena arba anglimis. Ilgas degimo laikas ir didelė krosnies talpa užtikrina, jog vieną kartą pilnai užkrovus kuru, jo papildyti nereikės dar bent parą ar dvi, priklausomai nuo degimo intensyvumo ir metų laiko ( rudenį ir žiemą, kas be ko, teks šildyti daugiau, stipriau ir dažniau, nei pavasarį ar vasarą). Jei namas nėra didelis, galima būtų rinktis mažesnes granulines krosneles. Jų kuras – supresuotos medžio drožlių granulės. Jų degimo laikas ir efektyvumas 40% didesnis nei malkų ar anglies, todėl keisti granules teks dar rečiau.

Tačiau kad ir kokios praktiškos ir ekonomiškos šios krosnelės bebūtų, jos labiau tinka būtų savininkams. Kaip ir minėta, šias krosneles naudoti name tinka nebent tuomet, kad plotas nėra didelis. Kitu atveju viena krosnelė tiesiog nepajėgs apšildyti viso būsto, teks įsigyti antrą ar trečią, o tai jau nebūtų labai praktiška ar ekonomiška. Bute granulinės krosnelės įsikmponuoja puikiai – tiek šildymo efektyvumo, tiek interjero dizaino atžvilgiu. Jos pritaikytos būti matomos, todėl egzistuoja šimtai šių krosnelių dydžių, formų, medžiagų ir spalvų variancijų.

Panaši į medžio granules alternatyva nuosavų namų savininkams yra pjuvenų briketai. Jie didesni ir jų degimo laikas dar ilgesnis. Beje, jie pigesni ir sausesni už malkas, dėl to dar labiau išauga jų patrauklumas. Neminint dar ir to, kad briketus daug lengviau laikyti ir transportuoti – jie užima daug mažiau vietos, nei malkos.

Šildymas elektra ir dujomis ankščiau būdavo svarstytinas variantas, tačiau dabar beveik niekas nesirenka tokio šildymo tipo dėl didelės kainos. Elektros šildymas per sezoną atsieina apie 6,5 tūkst. Litų, kas yra didžiausia kaina už šildymą Lietuvoje. Dujos taip pat brango, todėl dabar šildantis jomis reikia 3000 litų per sezoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *