Pakeliamų vartų remontas: dažniausiai pasitaikantys gedimai

vartų remontas

Pakeliami garažo vartai – sparčiai populiarėjantis pasirinkimas nuosavų namų savininkų bei verslininkų tarpe. Jais patogu naudotis, neužima daug vietos, todėl nereikia sukti galvos ar gretimai augantis tujų krūmas netrukdys jiems tinkamai atsidaryti. Visgi, kaip ir bet kuri technika, pakeliami automatizuoti vartai gali pradėti gesti. Štai dažniausiai pasitaikantys gedimai, kai vartų remontas bus neišvengiamas.

Nutrūkusios spyruoklės

Pakeliamų vartų spyruoklės nėra amžinos, nuosavuose namuose paprastai jos tarnauja iki 25 tūkstančių ciklų. Pramoninėse patalpose, kur vyksta didelis judėjimas, šių spyruoklių tarnavimo laikas dvigubai ilgesnis. Tad, jei vartai pradeda strigti, gana sudėtingai kyla į viršų, tikėtina, kad būtinas vartų remontas.

Nutrūkęs pakeliamų vartų trosas

Vartų trosas, gali nutrūkti dėl pačių įvairiausių priežasčių: tinkamai nesutepti ar užstrigę ratukai, blogai sureguliuoti patys vartai arba keliami jie buvo užkliudyti už kokio nors daikto. Taip nutikus, reikia iš naujo reguliuoti pakeliamus garažo vartus. Profesionalus vartų reguliavimas gali padėti išvengti didesnių gedimų, todėl šį darbą reiktų patikėti profesionalams. Be to, profilaktinį pakeliamų garažo vartų reguliavimą reiktų atlikti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį.

Žmogiškos klaidos

Neretai būna ir tokių atvejų, kad vartus bandoma taisyti savarankiškai, pavyzdžiui, per jėgą stengiamasi užstrigusius vartus nuleisti ar pakelti, toks perteklinės jėgos naudojimas gali sulaužyti vartų būgnus, sulankstyti veleną ir pažeisti kitas dalis. Tad savarankiškas vartų remontas gali pridaryti gerokai daugiau problemų, nei jų buvo prieš tai. Galiausiai nagų kišimas prie technikos, apie kurią gerai neišmanote, gali gerokai papurtyti kišenes.

Taigi, jei automatizuoti pakeliami garažo vartai tinkamai nebeatlieka savo funkcijų, pagalbos reiktų ieškoti pas savo srities specialistus, o nebandyti jas šalinti patiems. Kiek ši paslauga gali kainuoti? Viskas priklauso nuo gedimo sudėtingumo ir individualios situacijos.  Geriau vartų remonto kainą gali pasakyti profesionalai, apžiūrėję ir įvertinę gedimą. Tiesa, siekiant sutaupyti kelis papildomus eurus, geriau nesikreipti į auksarankius meistrus, kurie moka taisyti viską, o tuo pačiu ir nieko. Susiraskite patikimus meistrus, kurie atliks darbus kokybiškai, operatyviai ir patikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.