Šilumos siurbliai: ekspertų patarimai, kaip pasirinkti?

vandens siurbliaiLietuvos klimatas nėra labai dėkingas šilumos prasme. Jeigu norime ramiai peržiemoti – būtina dar vasaros metu pasirūpinti priemonėmis užtikrinančiomis šilumą. Pečius – vienas populiariausių pasirinkimų. Jo eksploatacija nėra brangi, pats prietaisas įperkamas, galiausiai, kūrenimas nėra sudėtingas. Šiuo metu taip pat dažnai akcentuojami šilumos siurbliai. Pastarųjų sinonimas – komfortas. Jeigu norite gyventi patogiai ir nesibaiminti dėl galimų ugnies padarinių – šilumos siurbliai privalo būti Jūsų namuose.

Siurblių privalumai

Šilumos siurbliai detaliau klasifikuojami pagal tai, kaip jie veikia. Galima išskirti vanduo – oras, oras – oras be kitus siurblius, kurių veikimo mechanizmas šiek tiek kitoks. Visgi, visi šilumos siurbliai turi vienodus privalumus. Būtent jie dažniausiai ir lemia žmonių sprendimą juos pirkti.

  1. Šis prietaisas padeda paruošti karštą vandenį minimaliomis sąnaudomis. Tai aktualu vasaromis, kuomet namai nėra apkūrenami, tačiau karšto vandens vistiek reikia.
  2. Tai ekologiškas pasirinkimas. CO2 neišskiriamas į aplinką.
  3. Visiškai nekenksmingas.
  4. Kur kas mažesnės išlaidos siekiant išgauti karštą vandenį.
  5. Siurblius nesunkiai galite integruoti prie bet kokio tipo šildymo sistemos.
  6. Puiku tai, kad Jūsų katilinėje nebus jokio triukšmo arba pelenų, kurie apsunkintų gyvenimą.
  7. Prietaisas gali veikti automatiškai. Paprasčiausiai nustatykite konkrečią programą.
  8. Jo veikimui nereikia papildomų priemonių kaip kaminas arba saugykla.

Viskas labai paprasta. Jeigu nežinote, koks siurblys Jums tinka labiausiai – konsultacija su profesionalu padės pasirinkti. Visgi, pateiksime ir trumpą apžvalgą Jums.

Kaip pasirinkti siurblį?

Naudingumo koeficientas. Tai vienas svarbiausių kriterijų renkantis šilumos siurblį. Žiūrėkite santykį ir lyginkite: kiek elektros energijos bus sunaudojama siekiant pašildyti tam tikrą kiekį vandens. Natūralu, kad visi ieško ekonomiško varianto.

Siurblio galingumas. Norint, kad pats siurblys veiktų sėkmingai – reikia atkreipti dėmesį į tai, kokio dydžio patalpoje prietaisas yra. Natūralu, kad didesnis siurblys turi turėti ir didesnę apkrovą. Tik tokiu atveju jis veiks sėkmingai. Tiesa, galingesnis reikalauja ir daugiau elektros sąnaudų, tad paprasčiausiai pagalvokite, kiek vandens Jums reikia ir ar verta pirkti labai galingą.

Veikimo principas. Beveik visi šilumos siurbliai veikia taip pat: šiluma perduodama iš vienos vietos į kitą. Pastaroji gali būti parduodama greičiau arba lėčiau. Tai priklauso nuo anksčiau minėto galingumo faktoriaus.

Kaina. Natūralu yra tai, kad žmonės ieško kuo pigesnių variantų. Visgi, labai dažnai bandymai sutaupyti atsisuka atgal prieš jį. Jau geriau investuoti kiek ilgiau ir ilgesnį laiko tarpą džiaugtis teikiama nauda. Juolab, dažniausiai brangesni siurbliai turi ir ilgesnę garantija, taigi iškilus problemoms bus kur kas greičiau jos išspręstos.

Mechanizmas. Kaip jau minėjome – egzistuoja kelių rūšių vandens siurbliai. Nuo tokių, kurie veikia vandens principu iki tokių, kurie šildo orą. Dažniausiai priklausomai nuo veikimo mechanizmo krinta kaina ir panašiai. Svarbiausia, kad pasirinktas prietaisas tarnautų ir atitiktų Jūsų karšto vandens poreikius.

Jeigu pirmą kartą perkate tokio tipo prietaisą – konsultacijos su specialistais bus labai naudingos. Jie įvertindami jūsų galimybes bei poreikius atitinkamai pasiūlys labiausiai tinkamus pasirinkimus. Galiausiai reikia nepamiršti, kad skūpas dažniausiai moka du kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *