Šiukšlių išvežimas Vilniuje: ką reikėtų žinoti?

Šiukšlių išvežimas Vilniuje ir bet kuriame mieste – yra kiekvienam gyventojui reikalinga paslauga. Dažniausiai tuo pasirūpina savivaldybė, sudarydama sutartis su keliais šiukšlių vežėjais, o gyventojams dėl to rūpintis nereikia. Tačiau reiškia žinoti, kad išvežamos tik tam tikros rūšies atliekos. Tikrai ne viską galima mesti į prie namų esančius buitinių atliekų konteinerius.

Ko negalima mesti į konteinerius?

Klaidinga manyti, jog jeigu Jūsų kieme stovi buitinių atliekų konteineris, ten galima mesti praktiškai viską. Tiesa, dalis gyventojų taip ir  daro, tačiau reikia žinoti, jog už kai kurių atliekų išmetimą ne pagal paskirtį, gresia baudos. Todėl kartais prie daugiabučių esančių konteinerių aikštelėse  galima pastebėti paliktus baldus, padangas, buitinės technikos prietaisų ir kitų atliekų, kurių įprastai šiukšlių vežėjai nesurenka.

 

Reikėtų žinoti, kad kai kurias atliekas galima išvežti į specialiai tam skirtas atliekų aikšteles. Pavyzdžiui, jau minėtas padangas arba baldus. Taip pat labai svarbu atsiminti, kad į atliekų konteinerius negalima mesti statybinių atliekų. Jos taip pat privalo būti vežamos į negabaritinių atliekų priėmimo aikšteles. Tam tikras kiekis tokių atliekų kiekvienais metais iš gyventojų priimamas nemokamai. O jeigu neturite galimybės nuvežti, galite užsisakyti mokamą paslaugą, kad atvyktų specialus transportas ir atliekas išvežtų. Šiukšlių išvežimas Vilniuje bus atliktas greitai ir nebrangiai.

 

Taip pat nereikėtų išmesti ir tokių daiktų, kurie Jums nereikalingi, tačiau juos dar galima naudoti. Daugelyje miestų, taip pat ir Vilniuje, prie didelių atliekų tvarkymo aikštelių veikia atsiėmimo punktai, kur gyventojai gali atvežti panaudotus daiktus ir juos palikti. Kiti žmonės čia gali atvykti ir nemokamai išsirinkti jiems reikalingų daiktų. Tai dar vienas būdas mažiau teršti ir mažinti vartojimą.

 

Ar verta rūšiuoti?

Kiekvienais metais gyventojai pastebėti besikeičiančias šiukšlių išvežimo kainas ir ne retai mokestis už šią paslaugą vis didėja. Taip yra  todėl, kad kiekvienais metais mes sukaupiame vis daugiau šiukšlių, todėl vis brangiau kainuoja jų tvarkymas ir išvežimas. Tačiau tiems, kurie nori mokėti už šiukšles mažiau, yra pasirinkimas. Sutaupyti galima pradėjus rūšiuoti.

 

Šiukšlių išvežimas Vilniuje kainuoja pigiau tiems gyventojams, kurie rūšiuoja atliekas ir jas meta į skirtingus tam pritaikytus konteinerius. Dažniausiai rūšiavimui konteinerius savivaldybė  suteikia nemokamai, o taip pat suteikia nuolaidą šiukšlių išvežimo paslaugas. Juk komunalinių atliekų konteineris, atrinkus kitas šiukšles, gerokai palengvėja. Sukaupti mažiau komunalinių šiukšlių ypač padeda stiklo ir popieriaus rūšiavimas, nes šios atliekos sveria daugiausiai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *