Sportuojantiems kardinalią dietą turi pakeisti maistingas kokteilis

trintuvasNors daugelis mano, kad jei jau kartą pradėjai sportuoti, apie didelius maisto kiekius, nesveiką maistą iš greito maisto restoranų ir pan. galima pamiršti, iš tiesų, tai tiesa, tačiau drastiškų dietų laikymasis irgi nepadės pasiekti gerų rezultatų. Kaip ir bet kur gyvenime, protingas saikas yra geros savijautos ir sėkmingų rezultatų pagrindas. Sportuojantiems žmonėms tai ypatingai svarbu. Nesvarbu, ar žmogus – pradedantysis sportininkas, mėgėjas, kuriam sportas labiau atstoja hobį, ar jis jau ne vienus metus intensyviai sportuoja ir yra profesionalas. Dietologai bei kvalifikuoti sveikos mitybos specialistai pataria, jog pradėjus sportuoti jokiu būdu negalima badauti. Daug energijos išeikvojančiam mūsų kūnui privaloma gauti reikiamą maistingų medžiagų dozę ir užtikrinti optimalią organizmo būklę. Vienas geriausių būdų sportuojantiems yra maistingi kokteiliai. Bet kuris trintuvas namuose iš įvairių vaisių, daržovių ar uogų galintis susmulkinti vitaminais ir reikalingiausiais elementais praturtintą kokteilį padės lengviau pripratinti kūną ir mintis prie sveikesnės gyvensenos, savęs nežalojant, bet sau padedant.

Tiesa, ne vieną pradedantį sportininką po pirmųjų treniruočių gali kankinti nemalonus raumenų skausmas. Taip atsitinka persistengus. Aišku, nuo to neapsaugotas ir profesionalas. Bet kokiu atveju, tiek persitempus treniruočių metu, tiek siekiant stiprinti savo organizmą patariama pasigaminti ir išgerti baltymų kokteilį. Jis praturtins organizmą maistingomis medžiagomis ir sumažins raumenų skausmą.

Baltymų kokteiliui pasigaminti reikės: 1 kiaušinio, 300 ml pieno, 3 arbatinių šaukštelių cukraus, šiek tiek grietinėlės bei viską pagardinančių kelių juodojo šokolado plytelių. Pirmiausia į indą įmušus 1 kiaušinį, įpilama šiek tiek pieno bei cukraus. Įjungtas trintuvas padės viską suplakti iki vientisos masės, kurią išplakus galima pilstyti į puodelius, ant viršus užpurškiant grietinėlės bei užtarkuojant šiek tiek šokolado.

Kitas maistingasis, taip pat sportininko žarnynui labai naudingas kokteilis yra gaminamas iš agurko bei jogurto. Jam pasigaminti reikia sutrinti 2 agurkus, išplakti juos su 200 ml natūralaus, nepasaldinto jogurto bei įdėti šiek tiek sezamo sėklų, ledukų ant viršaus galima užberti krapų bei petražolių, kurios ne tik papuoš kokteilį, tačiau ir suteiks daug maistingų medžiagų bei ypatingą skonį.

Tokių bei panašių receptų dabar galima internete rasti daugybę, o kas yra šauniausia, jog sportininkui reikalingi tik keli dalykai – keli paprasti produktai, trintuvas ir, žinoma, pasiryžimas maitintis sveikai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *