Daugiau ar mažiau apie komposto naudą yra girdėję daugelis. Tačiau jei jums reiktų jį paruošti ar žinotumėte tiksliai, kaip viskas vyksta? Rodos, juk visą pagrindinį darbą atlieka gamta… Taip, tačiau ir žmogus turi įdėti šiek tiek pastangų, kad gamta būtų labiau patenkinta ir nuoširdžiai vykdytų savo darbą. Kokių pastangų?
Paruošimas. Raskite tokią vietą, kuri jums būtų tinkama viso sezono metu. Jos pakeisti kompostavimo proceso metu nepavyks. Nepamirškite, kad gali būti puvimo kvapas (ypač kai lauke labai drėgna), tad raskite tokią vietą, kuri jums tikrai nesukels problemų. Kompostas gaminamas iškasus nuo žemės pirmą žemės sluoksnį. Jei jį gaminate tuo metu, kai lauke labai drėgna, tai nėra būtina. Tačiau bet kuriuo atveju – tikrai rekomenduotina.
Pagrindas. Apatinis sluoksnis turi būti pradedamas nuo purios žemės. Nepaisant to, kad kompostas formuojamas po truputi – pati pradžia taip pat turi egzistuoti. Pasiruoškite produktų, kuriais maitinsite žemę, vos tik kompostas bus sukrautas. Pasirinkite tinkamas proporcijas. Geriausia jog aukštis būti kiek didesnis nei vienas metras. Panašiai yra ir su pločiu.
Apipavidalinimas. Kuomet krūvą paruošite ją reiktų apibarstyti bent kelių centimetrų sluoksnio dirva, kad jis apsaugotų viduje vykstančius procesus nuo išdžiuvimo (ypač jei pasirinktoje vietoje visada bus tiesiogiai saulės spinduliai. Tačiau tokios vietos nerekomenduojame). Kai krūvą paruošite – pasodinkite kelis augaliukus. Uždėkite piktžolių, kurios iškart pradės pūti.
Apranga. Kompostas reikalauja, kad jį kaip nors aprengtumėte. Tačiau jokiu būdu ne sandariai, kadangi turi patekti deguonis. Galite ir uždengti, kad kompostas nedžiūtų, tačiau viską padarykite taip, kad būtų patogu kompostą judinti. Rekomenduojam tai daryti bent kartą per savaitę.
Priežiūra. Kaip minėjome – jį judinti būtina. Nepamirškite to. Taip pat turite pasirūpinti, kad kompostui niekada netrūktų drėgmės – tai viena iš svarbiausių sąlygų. Drėkinkite tik viršūnę, o ne visą iš visų šonų. Drėgmė pati nueis ten, kur jai reikia.