Vejapjovių pasirinkimas: kaip nesuklysti?

vejapjovėsTinkamai prižiūrėta veja – svarbiausias žingsnis siekiant, kad jūsų sodas atrodytų tvarkingai. Jame gali nebūti gėlių ar vaiskrūmių, tačiau jeigu žolytė augs gražiai – tuomet ir kitų augalų tiesiog nereikės, kadangi žaluma suteiks patrauklų akiai estetinį vaizdą.

Benzininės vejapjovės. Pastarosios labai mėgstamos, kadangi nėra sunkios, nėra prijungtos prie kokių nors laidų, kurie galėtų trukdyti pasiekti komplikuotas vietas. Tiesa, benzinas nėra labai pigus, tad šis veiksnys lemia, kad benzininės vejapjovės pasirenkamos gana retai.

Elektrinės vejapjovės. Tai turbūt pats dažniausiai įsigyjamas variantas. Populiarumą lema tai, kad prietaisas nereikalauja daug energijos, kad sugebėtų tiksliai veikti. Dažniausiai pastebimas minusas – prietaisas prijungtas prie elektros lizdo, tad jeigu sode yra labai daug vaiskrūmių – tokiu atveju pjovimas yra gana nemalonus. Tuo pačiu reikia žiūrėti, kad netyčia nenupjautumėte laido.

Cilindrinės vejapjovės. Tai visiškai jokios energijos nereikalaujantis prietaisas, kuris yra bene pats mažiausiai funkcionalus. Dažniausiai vargina tai, kad reikia nuolatos galąsti peiliukus siekiant, kad žolė būtų tikrai kokybiškai nupjauta. Visgi, jeigu reikia prižiūrėti labai mažą plotą – tokiu atveju tai puikus pasirinkimas, kurį mes jums rekomenduojame.

Aukščiu trys aptarti energijos išgavimo būdai yra patys populiariausi. Bent jau šiuo metu Lietuvos rinka nesiūlo įsigyti vejapjovių, kurios yra varomos saulės ar vėjo energija. Greta energijos išgavimo būdų taip pat vertėtų apgalvoti ir tai, ar norite, kad visa surinkta žolė:

  1. Būtų surenkama į krepšelį (šis variantas dažniausiai pasirenkamas tuomet, kai nupjauta žolė būna panaudojama. Pavyzdžiui, jeigu ją planuojate uždengti krūmų šaknis. Tai vienas iš gerų variantų gebančių sulaikyti drėgmę. O jeigu turite gyvūnų, kad ir vištų arba triušių, tokiu atveju tikrai verta rinkti žolę ir ją panaudoti. Minusas – kuo žolės daugiau susikaupia – tuo stumti sunkiau).
  2. Būtų paliekama tiesiog ant vejos (žinoma, pasirenkama, kuomet nupjauta žolė yra nereikalinga. Taip pat, kai veja yra labai dažnai pjaunama, taigi pastaroji yra mažai trumpa ir greitai sudžiūva. Kita vertus, dažnai džiūdama jis patenka pievelei, tad pagalvokite, ar verta sutaupyti šiek tiek laiko, tačiau paskui bandyti atgaivinti pievutę).

Vejapjovės pasirenkamos pagal skirtingus aspektus. Svarbiausia, kad kiekvienas žmogus rastų jam patį tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *