Virtuviniai stalviršiai: marmuras ar dirbtinis akmuo?

stalviršiaiVirtuvė neabejotinai yra viena populiariausių namų vietų, kuri dažnai atstoja net ir svetainę. Tad nieko nuostabaus, kad žmonės šiai erdvei skiria ypatingą dėmesį. Renkantis virtuvinį stalviršį, vertėtų vadovautis trimis kriterijais – estetine išvaizda patvarumu ir kaina. Virtuviniai stalviršiai – tai vieta, ant kurios gaminamas maistas, todėl prioritetas – kokybė.

Specialistai lyg susitarę teigia, kad granitiniai stalviršiai yra geriausi, ką tik galite išsirinkti. Granitas viena tauriausių, patvariausių, o tuo pačiu ir brangiausių medžiagų, todėl tikrai ne kiekvienam mirtingajam įkandama, todėl daugelis ją pakeičia įprasta granito alternatyva – marmuru. Visgi, marmurinis stalviršis yra prastas pasirinkimas. Pagrindinė to priežastis – nepakankamas šios medžiagos funkcionalumas. Marmuriniai stalviršiai visiškai netinka virtuvėje dėl savo specifinių ypatybių. Marmuras bijo rūgščių, todėl ant jo netyčia išlietas vynas, sultys ar šarminio valymo priemonės gali labai greitai pažeisti šlifuoto marmuro paviršių. Be to, marmuras yra minkštesnis nei granitas, todėl lengviau skyla.

Tad, jei ieškote funkcionalumo, kuris vizualiai primintų šiltas marmuro spalvas, galite drąsiai rinktis dirbtinį arba lietą akmenį. Dirbtinis akmuo yra gaminamas iš smulkintų natūralių mineralų dalelių, sumaišytų su akrilo derva ir įvairiausių atspalvių pigmentais. Dirbtinis akmuo pasižymi beveik visais kitais kitų medžiagų privalumais: yra atsparus karščiui, rūgštims, turi platų spalvų pasirinkimą, yra lengvai prižiūrimas. Be to, dirbtinio akmens stalviršius yra sudėtinga subraižyti, jie yra atsparūs smūgiams.

Renkantis dirbtinio akmens stalviršius galima išvengti jungimo žymių ir pasirinkti norimus išmatavimus. Visos šios savybės dirbtinį akmenį padaro labai panašų į natūralų, todėl ne eksperto akis sunkiai atskirtų šį tikro akmens pakaitalą.

Kyla klausimas, o ar dirbtinio akmens virtuviniai stalviršiai turi trūkumų? Taip, turi. Vienintelis šios medžiagos trūkumas – aukšta kaina.  Pasak specialistų, dirbtinio akmens stalviršiai kartais savo kaina pranokta net ir granitą. Visgi, aukšta kaina netrukdo dirbtiniui akmeniui būti populiariu ir plačiai naudojamu virtuvėje.

Taigi, jei turite galimybę, rinkitės granito arba dirbtinio akmens virtuvinį stalviršį. Visgi, jei šios medžiagos jūsų nežavi, pasikonsultuokite su specialistais, kurie išklausę jūsų lūkesčius, pasiūlys geriausiai jums tinkantį stalviršio variantą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *