3 dažnos vestuvių fotografų klaidos

vedybų fotografavimasVestuvių fotografų darbas yra išties pelningas, todėl vis daugiau žmonių išbando save šioje srityje. Vis dėlto, nemažai daliai tokių fotografų gal ir atrodo, jog jie puikiai išmano šią sritį, tačiau realybė yra visiškai kitokia. Vedybų fotografavimas yra kur kas labiau kompleksuota fotografijos atšaka, reikalaujanti specifinių žinių ir įgūdžių, kurie galėtų garantuoti aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę. Taigi, šiandien aptarsime tris dažniausiai pradedančiųjų (ir ne tik) vestuvių fotografų daromas klaidas.

Neskiriamas pakankamas dėmesys fotografijų fonui

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog fonas yra tik pašalinė nuotraukų detalė – juk vestuvių fotografijų esmė yra jose esantys žmonės ir emocijos. Vis dėlto, reali situacija skiriasi kardinaliai – fonas yra ypač didelę svarbą turinti kiekvienos vestuvinės nuotraukos dalis, atspindinti fotografijos kontekstą bei sukurianti atmosferą. Būtent dėl to, į fotografijų foną reikėtų pažiūrėti kur kas rimčiau bei apie jį pagalvoti iš anksto. Į erdvę, kurioje vyks vestuvių šventė, verta nuvykti ankščiau. Tokiu būdu, iš anksto išsirinksite geriausiai nuotraukoms tinkančias vietas ir kampelius, o tai iš esmės prisidės prie aukštos jūsų atliekamo darbo kokybės garantavimo.

Išankstinio darbo plano nesudarymas

Profesionalūs vedybų fotografai puikiai supranta, kad kokybiškas darbo rezultatas be išankstinio plano susidarymo tiesiog neegzistuoja. Deja, bet tai neretai pamiršta pradedantieji fotografai, ko pasekoje, jų atliekamas vestuvių fotografavimas baigiasi nekokios kokybės nuotraukomis ir nepatenkintų klientų skambučiais bei atsiliepimais. Sutinkame, kad improvizacija yra neatsiejama profesionalaus fotografo bruožas, tačiau net ir jie iš anksto susidaro vestuvių planus. Taigi, kodėl iš anksto susiplanuoti būsimą darbo dieną iki smulkiausių detalių ir aptarti ją su užsakovu yra taip svarbu? Nes tokiu būdu savo foto objektyve užfiksuosite būtent tai, ką norėtų matyti užsakovai. Aplankysite tas vietas, kuriose nori fotografuotis jaunavedžiai ir nufotografuosite tas vestuvių dekoro detales, kurias verta įamžinti. Būtent dėl to, iš anksto aptarti vestuvių tvarkaraštį bei svarbiausius momentus yra labai svarbu. Juk kiekviena vestuvių dieną aplankyta vieta turi būti paruošta fotosesijai, o nesklandumų negali būti, nes laikas labai brangus ir ribotas.

Nepasirūpinimas įranga

Net ir daugiausiai kainavusi, bei ypač patikimai atrodanti fotografo įranga, gali pačiame darbo įkarštyje pavesti bei nebeleisti fotografui tęsti savo darbo. Ką daryti tokiu atveju? Apie tolimesnį scenarijų, susidūrus su tokia situacija, privalote pagalvoti iš anksto bei pasirūpinti blogiausių galimų variantų išvengimu. Pirmiausia, tokių situacijų galite išvengti tinkamai pasirūpindami savo turima įranga: naudokite įrangai skirtus dėklus ir nepamirškite įrangos priežiūros bei kitais didelę svarbą turinčiais aspektais. Tačiau, ką daryti nesugebėjus išvengti įrangos kracho? Vienintelė išeitis tokiu atveju yra išankstinis papildomos įrangos pasirūpinimas. Taip, vien investicijos į papildomas atminties korteles, baterijas, objektyvus ar kitas fotoaparatų detales, reikalauja didelių investicijų, o ką jau kalbėti apie atsarginio fotoaparato pirkimą. Tačiau, realybė tokia, kad ne visados įrangos gedimai priklauso nuo priežiūros ar kitų jūsų kontroliuojamų veiksnių, todėl verčiau investuoti į planą B, nei nei viduryje vestuvinės fotosesijos nežinoti kur dėtis sugedus fotoaparatui.

Belieka konstatuoti, kad vestuvių fotografavimas yra darbas, kuriame milžinišką įtaką turi ir pačios smulkiausios detalės kaip fonas, tinkamas pasiruošimas vestuvių dienai bei smulkiausi techniniai gedimai. Būtent dėl to, neapleiskite smulkmenų bei pasirūpinkite, jog vienintelė įtaka, kurią jos darys atliekamų darbų rezultatams, būtų teigiama.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *