Ar reikalingi kompiuterių kursai

Įvairūs profesiniai kursai reikalingi tiems žmonėms, kurie neturi reikiamo diplomo, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos jiems prireikia tam tikros srities ar profesijos žinių. Kiti gali turėti atitinkamą diplomą, bet jiems yra reikalingas papildomas ar specializuotas išsilavinimas, nes, pavyzdžiui, nori keisti darbą. Kai kurie tiesiog nori tobulėti ir įgyti naujų žinių. O kai kas paprasčiausiai norėtų pakeisti savo gal kiek pabodusią kasdienybę ir išmokti kažko naujo, kas iš tiesų jį domina.

Mūsų dienomis vieni iš populiariausių kursų – tai kompiuterių kursai. Šie kursai gali būti įvairūs: nuo kompiuterio pažinimo pradedantiesiems iki specializuotų kursų, kurių metu įgyjama pasaulyje pripažinta kvalifikacija, patvirtinta atitinkamu dokumentu ECDL (European Computer Driving Licence).

Gali kilti natūralus klausimas, ar mūsų dienomis, kai kiekvienoje įstaigoje daugybė kompiuterių, o ir daugelio namuose jų ne po vieną, dar kam nors reikalingi kompiuterių kursai. Tačiau nemažai Lietuvos gyventojų vis dar neturi darbo su kompiuteriu įgūdžių. Prieš keletą metų švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu buvo atliktas kompiuterinio raštingumo situacijos mūsų šalyje tyrimas. Jame nurodoma, kad beveik pusė Lietuvos gyventojų savo kompiuterinį raštingumą įvertino kaip nepakankamą. O į klausimą, ar reikalingi kompiuterių kursai ir ECDL sertifikatai, daugiau kaip pusė apklaustųjų atsakė, kad reikalingi, trečdalis pageidavo tokių kursų nemokamų. Daugiau kaip 80 procentų norėtų įgyti geresnių šios srities įgūdžių.

Kompiuterių kursai skatina žmones naudotis kompiuteriais ir informacinėmis technologijomis. Mūsų dienomis tai tikrai aktualu. Papildomos kompiuterių ir informacinių technologijų žinios suteikia žmonėms galimybes geriau prisitaikyti dabartinėmis rinkos sąlygomis, o pasikeitus situacijai, žmonės turi daugiau šansų išsaugoti savo darbo vietą ar netgi susirasti kitą geresnį darbą. Dauguma darbdavių netgi skatina savo darbuotojus tobulinti jų kompiuterinį raštingumą.

Kompiuterių kursų pasirinkimas yra tikrai didelis. Norintys tokių kursų gali juos pasirinkti pagal kainą, siūlomas temas, taip pat rinktis kursus jiems patogausioje vietoje, pavyzdžiui, netoli namų ar darbo. Tačiau norintys mokytis pagal aukštesnės kvalifikacijos programas, būtinai turėtų išsiaiškinti, ar pasirinkta mokymosi įstaiga yra tinkamai akredituota dėstyti atitinkamą programą. Prieš kursų pradžią, derėtų išsiaiškinti, koks pažymėjimas bus išduotas. Kam tai aktualu, turėtų sužinoti, ar gautą sertifikatą pripažins jo darbdavys.

Kompiuterių kursai nemažai daliai žmonių gali būti iš tikrųjų naudingi, svarbiausia pasirinkti juos tinkamai ir išnaudoti jų suteiktas galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *