Baldų gamyba namuose

Dažnai susimąstome – galbūt kažką galime pasigaminti patys, užuot pirkus pagamintą daiktą parduotuvėje. Savo rankomis sukurti daiktai būna mielesni, individualesni ir žavi ne tik originaliomis idėjomis, bet ir kruopščiu jų išpildymu. Taigi, pasvarstykime, ką namuose galime pasigaminti patys. Tikrai nekalbėsime apie spintelių kalimą ar medžio drožimą, tačiau paieškokime įdomių sprendimų kalbant apie baldu gamyba, kuriuos įgyvendinti galėtų tiek nagingas vyras, tiek kūrybinga moteris.

Ar žinote kiek įvairiausių galimybių yra paversti įprastinius daiktus į lentynas? Paimkite dailiai atrodančias kopėčias ir pavertus horizontaliai pritvirtinkite prie sienos. Štai jums ir puikiausia lentyna susikrauti knygoms, vazonėliams ar kitiems smulkiems daikčiukams! Toks sprendimas puikiai tiks ne tik kaimo sodyboje, bet ir namuose, kurių dar neužkariavo modernizmas. Jeigu knygų turite ženkliai daugiau negu jos telpa į lentynas, tiesiog paverskite dalį neskaitomų knygų į nedideles lentynėles. Sutvirtinkite (pvz. suklijuokite viršelius) kelis romanus ir pritvirtinkite nugarėlėmis prie sienos. Puiki vieta lengvoms smulkmenoms laikyti ar tiesiog papuošti nuobodžią miegamojo sieną. Knygos puikiai atstos ir kojeles staliukui. Tam taip pat pasitarnauti gali ir plytos ar medinės plokštelės.

Nepamirškite, jog nebūtina sukurti baldų, galima tiesiog perdaryti senus. Prikelkite iš numirusiųjų seną sofą ar fotelį pakeičiant gobeleną. Perdažykite ir dekoruokite dekupažo technika įvairiausias medines kėdes, staliukus, veidrodžių rėmus ir gėlių vazonus. Pakeiskite rankenėles nuo nusibodusių baldų, pagalvokite kaip dar galite juos pakeisti, kad jie taptų ne tik naudingi, bet ir gražūs. Tamsius lempų gaubtus subadykite skylutėmis, iš kurių galite suformuoti piešinius – per ertmes sklindanti šviesa sukurs nuostabų vaizdą. Galite netgi visiškai perdaryti daiktus, pvz. išardykite seną nebenaudojamą dviratį ir jo detales paverskite į originalias drabužių pakabas. Prie metalinių arbatos dėžučių pritvirtinkite magnetus ir priklijuokite jas prie šaldytuvo durelių – puiki vieta rašikliams ir užrašams susidėti, kurių prireiks kitą kartą susidarant pirkinių sąrašą.

Originalių idėjų prigalvoti galima ir daugiau, tereikia šiek tiek įkvėpimo ir fantazijos. Kas galėjo pagalvoti, jog baldu gamyba gali būti tokia smagi ir paprasta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *