Darbo skelbimai jaunimui

darbas jaunimuiPavasario pabaigoje, kai pradeda saulė šviesti vis skaisčiau ir artėja mokinių vasaros atostogos, daugelis vyresnes klases bebaigiančiųjų susimąsto – „ką aš veiksiu šią vasarą?“. Viena dalis paauglių keliauja pas senelius į kaimus, kita – važiuoja su tėvais atostogauti prie jūros ar į užsienius, o trečioji susimąsto, kad nori dirbti, užsidirbti ir taip įgauti naujos patirties, žinių bei pagaliau įsigyti norimą daiktą. Darbo skelbimai paaugliams dažniausiai gali būti skelbiami visuose galimuose informacijos šaltiniuose: spaudoje, internete, radijuje ir pan.

Daugelis sako, kad darbo pasiūlymai jaunimui yra labai menki arba jų visai nėra, nes darbdaviai nėra suinteresuoti įdarbinti patirties neturintį paauglį. Ar tai tiesa? Visgi įsidarbinti jaunimui, kaip ir kiekvienam suaugusiam, yra įmanoma. Žinoma, gali būti nelengva, tačiau bandyti verta įgyvendinti svajonę įsigyti naują kompiuterį, telefoną ar apsipirkti už savo rankomis uždirbti pinigus prieš naujuosius mokslo metus.

Jaunimui dažniausiai yra siūlomi nekvalifikuoti darbai. Tai gali būti pagalbiniai darbai tiek ofisuose, tiek lauko darbuose. Dirbantieji gali padėti kitiems darbuotojams (virtuvės darbai, kiemo, vaikų priežiūra ir pan.)  arba būti atsakingi už tam tikrus nedidelius procesus. Kad lengviau būtų susirasti tuos, kurie siūlo darbą jaunimui, Lietuvoje yra įkurtas jaunimo darbo centras. Tai – Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padalinys, padedantis jaunimui orientuotis socialinėje aplinkoje ir darbo rinkoje bei savarankiškai spręsti savo užimtumo problemas.

Geriausias būdas susirasti darbą jaunimui yra pažintys ir tėvų darbovietės. Darbo skelbimai labai dažnai yra perduodami iš lūpų į lūpas, todėl ieškodami darbo klausinėkite tėvų, dėdžių ir tetų, senelių, galbūt jie bus nugirdę ar matę skelbimus, kad viena ar kita įmonė ieško darbuotojų vasaros sezonui.  Tačiau jei darbas nėra surandamas tokiu būdų, tuomet galima imtis laisvai samdomo darbo internetu. Tai gali būti straipsnių rašymas, vertimai, programavimas, renginių vedimas ir pan. Tokie darbai populiarūs tiek tarp jaunimo, tiek tarp tų, kurie jau turi darbą ir nori papildomai užsidirbti. Tik tam, kad galėtumėte tokia veikla užsiimti legaliai, reikės išsiimti leidimą bei užsiregistruoti. Laisvai samdomas darbuotojas gali lengvai suderinti darbą, pramogas ir atostogas, nes jam nėra svarbi darbo vieta ar laikas. Svarbiausia – laiku užsakovui pateikiami rezultatai. Taigi tereikia kibti į paieškas, kur tokio tipo darbo skelbimai yra talpinami. Tam reikalinga patikrinti visus aukščiau minėtus punktus: pažįstamų ir draugų ratas bei visi galimi informaciniai šaltiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.