Drėgmės lygio ore kontroliavimas naudojant ultragarsinį oro drėkintuvą ir drėgnomatį

ultragarsinis oro drėkintuvasŽiemos metu vienuose namuose (ypač senos statybos) būna drėgmės perteklius, ant sienų net ima kauptis pelėsiai, na, o kituose namuose drėgmės lygis būna kur kas per žemas nei rekomenduojama. Ir vienas ir kitas kraštutinumas gali sukelti sveikatos problemų ir blogą savijautą. Drėgmės kiekio padidinimas ore gali būti labai naudingas, tačiau per didelis drėgmės kiekis ore gali ir sukelti sveikatos problemų. Aukštas drėgmės lygis gali pabloginti kvėpavimo takų problemas ir sukurti ore nemalonų drėgmės pojūtį. Drėgmės perteklius gali sudaryti puikias sąlygas atsirasti ir veistis:

  • dulkių erkutėms,
  • miltligei,
  • pelėsiams,
  • kenksmingoms bakterijoms.

Būtent dėl šios tikimybės pabloginti situaciją būtų gerai pasitikrinti namų oro drėgmės lygį. Jei nežinote ar Jūsų namuose trūksta drėgmės, ar per daug, o gal jos lygis yra pats tas — derėtų panaudoti drėgmės matuoklį ir įsitikinti ar oro drėkintuvas Jums tikrai reikalingas. Na, o tiems, kuriems oro drėkintuvas yra reikalingas — rekomenduojamas iš ties puikus variantas — ultragarsinis oro drėkintuvas. Kodėl ultragarsinis? Ultragarsiniai oro drėkintuvai į aplinką skleidžia vėsią dulksmą ultragarsinės vibracijos pagalba. Na, o drėkintuvo kaina irgi nesikandžioja, tiesą sakant ultragarsinį oro drėkiklį galima įsigyti tiek brangiau, tiek ir pigiau, nes jo kaina priklauso nuo jo dydžio. Dar viena patraukli variacija — ultragarsinis drėkintuvas gali būti tiek skleidžiantis vėsią dulksną tiek ir šiltą. Dėl to vaikų turintys vaikai gali rinktis vėsią dulksną skleidžiantį aparatą, kad nereikėtų jaudintis, kad vaikas gali nusideginti garais ar prisilietęs prie prietaiso.

Paprastai rekomenduojama, kad drėgmės lygis namuose būtų tarp 30 ir 50-ies procentų. Kaip jau ir minėjome, kad žinotumėte tiksliai — rekomenduojama naudoti drėgnomačius. Tiesa, centriniuose drėkintuvuose higrometrai būna jau įmontuoti. Na, o naudojantiems ultragarsinius drėgmės aparatus vertėtų kartu įsigyti ir drėgmės matavimo prietaisą, kuris jokiais būdais nebus tik vienkartinio poreikio pirkinys. Jei tarp namiškių yra žmonių, kurie turi alergijų ar serga astma — drėgmės matuoklis namuose yra būtinas, o drėgmės lygį matuoti yra rekomenduojama kasdien.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *