Juvelyrinių dirbinių valymas

Daug juvelyrinių dirbinių yra pagaminti iš tokių medžiagų kaip varis ar žalvaris,   tačiau šios medžiagos laikui bėgant oksiduojasi,  todėl jie įgauna negražią rudą arba žalią spalvą. Kai kas šią problemą siūlo spręsti naudojant komercinius vario žalvario valymo produktus arba kitus komercinius dėmių šalintuvus, tačiau šie sprendimai nėra visiškai pasiteisinę, jeigu kalbame apie žmogaus sveikatą, nes šios valymo priemonės yra toksiškos bei pavojingos žmogaus odai ir plaučiams.

Tačiau jūs galite patys pasigaminti saugias, veiksmingas ir nebrangias vario ir žalvario valiklius bei blizginimui skirtas priemones. Pavyzdžiui acto ir druskos derinys tinka lengvam juvelyrinių dirbinių valymui.  Druska yra minkšta ambrazyvinė medžiaga, kurią naudojant galima pašalinti nešvarumus ir dėmes. Servetėlę ar kempinę reikėtų įmerkti į druskos ar acto mišinį ir tada patrinti ja į juvelyriniame dirbinyje esančias nešvarias dėmes. Jei po šio valymo lieka dėmių, tai reikėtų tose vietose pabarstyti druskos ir tiesiog patrinti.  Tada reikėtų nuplauti su actu, kad išeitų visi likę nešvarumai kartu su druska.

Citrinų sultys gali būti naudojamos kaip acto pakaitalas. Jei nori išvalyti iš vario pagamintus papuošalus, keptuves, puodus ir juvelyrinius dirbinius, tai reikėtų pabarstyti druskos ir užlašinti citrinos sulčių. Kai nešvarus plotas yra suvilginamas su druska ir citrinos sultimis, tai tada reikėtų nuplauti su muiluotu vandeniu.  Soda,  kuri reaguodama su citrinos sultimis yra naudojama kaip  šlifavimo priemonė,  kuri nuvalo ant vario paviršiaus atsiradusius oksidus. Vario valymas pomidorų kečupu gali atrodyti keistai, tačiau kaip ir acto bei citrinos sulčių sudėtyje, taip ir pomidorų kečupo sudėtyje yra rūgščių, todėl valymui taip pat galima naudoti kečupą, o po to reikėtų jį nuplauti muiluotu vandeniu.

Šių valymo tirpalų nepatartina naudoti iš vario pagamintų kriauklių valymui, nes kriauklė yra rudos arba juodos spalvos,  tai  reiškia, kad tikriausiai kriauklės paviršius bus dengtas laku, o jis valymu metu gali sureaguoti su valymo medžiagomis.

Kiekvienas žmogus, kuris dažnai užsiima daiktų valymu privalo žinoti, kad  valymui gali būti naudojamos ne tik valymo priemonės, kurias pasiūlo pardavėjai, bet ir tos, kurias galime pasigaminti mes patys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *