Kaip pasirinkti vandens minkštinimo filtrą

Ar vandens filtrai šiandien reikalingi? Be abejonės, reikalingi. Apie vandens kokybę vien iš jo kvapo ar skonio vargu ar galima spręsti. Į šiuos klausimus geriausiai gali atsakyti profesionalūs vandens tyrimai. Bijantiems, jog toks tyrimas gali kainuoti labai brangiai, skubame užtikrinti – ištyrus vandenį ir nustačius, koks filtras pats reikalingiausias jūsų namams ar darbo vietai, ne tik neišlaidausite, bet netgi sutaupysite. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau apie tai, kaip vandens minkštinimo filtrai gali pagerinti jūsų gyvenimą.

Vandens kietumas keičia gyvenimo būdą ir įpročius.  Ir tikrai ne į gerąją pusę. Nemalonus vandens kvapas ir skonis, nuolat gendantys buities prietaisai, visai nešvariai atrodantys ką tik išskalbti rūbai – tai rūpesčiai, kurie ne tik yra be galo nemalonūs, bet ir suteikia nemažai papildomų išlaidų. Valymo, šveitimo, plovimo, skalavimo, minkštinimo ir kokios tik dar norite priemonės mūsų piniginei tikrai nėra labai draugiškos. Tad kodėl vandens minkštinimo filtrų pagalba nesutaupyti ne tik pinigų, bet ir savo laiko bei emocinės sveikatos?

Tinkamai parinktas vandens minkštinimo filtras užtikrina malonumą visada turėti minkštą vandenį. Pasidomėjus apie šių įrenginių pasirinkimą, galima išskirti tris pagrindines rūšis:

  • Kasetiniai minkštinimo filtrai;
  • Automatiniai minkštinimo filtrai;
  • Magnetiniai filtrai.

Minkštinimo filtruose vyksta cheminė reakcija, kurios metu kalcis bei magnis pašalinami, o vietoj jų atsiranda natrio jonų. Reakcijos metu susidaro netirpių druskų, kurios surenkamos į filtrą ir vėliau pašalinamos į kanalizaciją, o į geriamą vandenį patenka daugiau natrio. Filtrui plauti naudojama idealiai išvalyta  vadinamoji valgomoji druska.

Minkštinimo druska naudojama vandens filtrų įkrovimo regeneracijai. Druska yra tirpinama druskos bake, o susidaręs tirpalas regeneruoja vandens minkštinimo filtrus. Norėdami kuo geresnio rezultato, nepažiūrėkite į šio ingrediento pasirinkimą pro pirštus. Atsižvelgę į profesionalų patarimus, kokia NaCl druska bus pati tinkamiausia konkrečiam filtrui, galėsite džiaugtis išties švariu vandeniu ir filtro ilgaamžiškumu.

Renkantis vandens minkštinimo filtrą, svarbiausi veiksniai yra tiekiamo vandens kokybė ir numatomas vandens suvartojimas. Pagal savo veikimo būdą, tiksliau pagal regeneracijos intervalo nustatymą,  minkštinimo filtrai būna su laikmačiu arba debitomačiu. Pirmasis variantas bus geresnis pasirinkimas jeigu, sakykim, per metus suvartojate stabilų vandens kiekį. Jeigu atskirais laiko momentais suvartojate skirtingą vandens kiekį, tuomet rinkitės filtrą su debitomačiu.

Bet kokiu atveju, visuomet išlošite pasitarę su profesionalais. Specialistas padeda išsiaiškinti ko tikimasi iš įrenginio: norėsite jį prižiūrėti ir programuoti, ar pageidausite minimalios priežiūros. Nuo individualių poreikių priklausys filtro valdymo pobūdis, operacijų sudėtingumas, kitos funkcijos. Įvertinus šias aplinkybes, siūlomas optimalus sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *