Kaip pastatyti A++ energinio efektyvumo klasės namą?

plastikiniai langaiPastatyti pasyvų namą neįmanoma be kokybiškų langų ir durų. Tad kokius langus reiktų  rinktis, jeigu jau šiandien projektuojate arba dar tik planuojate statyti A++ energinio efektyvumo klasei priklausantį namą.

Į kokias klases skirstomi langai?

Europos Sąjunga įvykdė projektą, kurio metu buvo nustatyta reitingų sistema, pagal kurią reitinguojami plastikiniai langai.

2000 – 2003 metais nustatyta žymėjimo ir vertinimo sistema pripažįstama visoje Europos Sąjungoje. Pagal šią sistemą plastikiniai langai ir jų energinis naudingumas matuojamas pagal šilumos perdavimo koeficiantą. Nepriklausomai nuo klimato ar to kaip plastikiniai langai konfigūruojami koeficientas skaičiuojamas pagal ES standartuose numatytą tvarką.

Kartais manoma, kad jeigu plastikiniai langai pigiau kainuoja, tai jie gali neatitikti reikalavimų. Deja, visi Europos Sąjungoje gaminami, eksportuojami ar naudojami langai turi atitikti aukščiau įvardintą standartą.

Šiuo metu Lietuvoje yra trys pagrindinės energinio efektyvumo langų klasės, t.y. B, A+, A++.

Kaip matuojamas langų energinis efektyvumas?

Šiuo metu plastikiniai langai žymimi specialiomis etiketėmis. Pagal žymėjimą galite išsirinkti tinkamus langus namams. B klase žymimi standartiniai, trijų stiklo paketų plastikiniai langai naudoti ir nauji. Aukščiausios – A++ klasės žymėjimu žymimi kokybiškiausi rinkoje „Thermo” gaminiai. Tai dažniausiai mažiausiai trys stiklo paketai su mažiausiai dviem selektyviniais stiklais, montuojami su užpildytomis argano dujomis ir plastikiniu rėmeliu, stiklo paketo viduje. Tokie langai sandarinami su tarpinėmis, kurios slopina triukšmą, sklindantį iš gatvės. Taip pat yra montuojamas mikroventiliacinis priedas.

Šie plastikiniai langai akcija yra dažniausiai brangesni už A arba B klasės naujus gaminius, nepaisant to ar plastikiniai langai kaune, ar plastikiniai langai klaipeda. Tačiau jeigu planuojate statyti pasyvų namą, t.y. tokį pastatą, kuris beveik nenaudoja energijos, o ir tą kurią sunaudoja pagamina atsinaujinantys energijos šaltiniai, be šios klasės langų neišsiversite.

Paskaičiuokime, kokios plastikiniai langai kainos? Jeigu norite sutaupyti – plastikiniai langai ispardavimas – pats tas. Tačiau, plastikiniai langai skaiciuokle susideda ne tik iš langų kainos, bet ir jų montavimo. Todėl geriau taupyti pervežimo paslaugoms, o ne langams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *