Paminklai ir jų montavimas: ką būtina žinoti apie šias paslaugas?

paminklaiJeigu ruošiatės ant artimųjų kapaviečių statyti naujus paminklus, tai jums neprošal būtų pasidomėti kaip yra užsakomi paminklai ir visos kitos susijusios paslaugos. Dabar daugelis užsakovų klaidingai mano, jog sumokėjus už paminklo gamybą, jis bus sumontuotas norimoje vietoje. Pirmiausia reikia žinoti, kad už kiekvieną darbą skaičiuojamas atskiras paslaugų įkainis. Pavyzdžiui, paminklų gamyba kainuos vieną, jo montavimas – kitą sumą. Kiekvienas darbas yra vertinamas individualiai t.y. nustatoma darbų trukmė, sąnaudos, o tada užsakovui nurodoma kokia būtų galutinė visų darbų kaina. Jeigu ruošiatės užsakyti kapaviečių tvarkymo ar paminklų gamybos paslaugas, tai patartina labiau pasidomėti šių paslaugų užsakymo specifika. Žemiau pateikiame svarbiausius niuansus, kuriuos turi žinoti kiekvienas užsakovas.

Paminklų gamybos ir montavimo kainos nustatomos individualia tvarka. Visi klientai turi žinoti, kad paminklų kainos būna standartinės ir individualios. Individualios taikomos tuomet, kai klientai pateikia specialius reikalavimus tiek dėl montavimo, tiek dėl gamybos. Pavyzdžiui, norint gauti išskirtinio dizaino paminklą, kurio niekur kitur nebūtų, tik ant kliento artimojo kapavietės, teks mokėti didesnę kainą. Toks išskirtinis vienetinis paminklas turės būti suprojektuojamas, o projektuotojai/dizaineriai už dyką nedirba. Ne ką mažiau svarbu tai, kad montavimo darbų įkainis nustatomas pagal atstumą. Tai reiškia, kad užsakovai, kurių paminklus teks gabenti į toli esančias kapines, turės mokėti didesnę montavimo kainą. Tiesiog tokie darbai paslaugų teikėjams truks ilgiau, nes teks nemažai keliauti.

Visi paminklai turėtų būti užsakomi itin atidžiai, jog paskui nebūtų nesusipratimų dėl neatliktų darbų. Jeigu jūs ketinate užsakyti paminklų gamybos ir montavimo darbus, tai tikėtina, kad privalėsite paslaugų teikėjams nurodyti kapavietės vietą ir bent jau pateikti trumpą informaciją apie jos būklę. Matote, jeigu kapavietė bus labai netvarkinga, tai prieš montuojant paminklą, tą vietą teks paruošti. Paruošimo darbai vėlgi – kainuos papildomai. Dėl to neretai montavimo darbai siekia ir paminklų gamybos kainą. Norėdami apsieiti su kuo mažesnėmis išlaidomis, turite patys prieš tai tinkamai sutvarkyti kapavietę, jog tokių darbų nereikėtų atlikti paslaugų teikėjams. Aišku, jeigu turite didelį biudžetą, tai už sutartą sumą paslaugų teikėjai viską atliks patys.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *