Kokiomis savybėmis pasižymi prilydoma bituminė stogo danga?

bituminė dangaNamo stogas ne tik apsaugo nuo lietaus, sniego, šalčio ir kitų nemalonių aplinkos veiksnių, bet ir formuoja viso namo estetiką ir suteikia gyvenimui daugiau komforto. Prilydoma bituminė stogo danga yra vienas inovatyviausių, todėl dar gana retai atpažįstamų sprendimų, kurį vis dažniau rekomenduoja statybų rangovai ir stogų dangų ekspertai. Profesionalų dėmesys kalba apie neginčijamus šios dangos privalumus. Ar žinote, kokiomis savybėmis pasižymi prilydoma bituminė stogo danga?

 

Prilydomos bituminės stogo dangos pranašumai ir pritaikymo galimybės

Prilydomos dangos panaudojimo galimybės yra itin plačios. Ji puikiai tinka daugiabučių, gyvenamų namų, komercinio tipo pastatų stogų, žemo nuolydžio stogų dengimui ir kt. Be to, tai itin pigus pasirinkimas, puikiai tinkantis tiems, kurie nori sutaupyti. Tiesa, nereikėtų taupyti montavimo darbų kaina. Palikite šią užduoti savo srities profesionalams, kurie galės užtikrinti kokybišką ir ilgaamžį rezultatą, atitinkantį jūsų lūkesčius. Apskritai, prilydomos dangos montavimas turi būti atliekamas kruopščiai, atsakingai apgalvojus kiekvieną žingsnį – tai padės užtikrinti, kad danga ne tik sėkmingai tarnaus ilgus metus, bet ir atrodys nepriekaištingai, o jums nereikės sukti galvos dėl jos taisymo mažiausiai dešimtmetį.

Nors, kaip ir minėjome, prilydoma bituminė stogo danga (dar vadinama ruberoidu) gali būti panaudojama įvairiems statiniams, paprastai ji pasirenkama plokščio stogo daugiaaukščiams, o gyvenamiesiems namams su šlaitiniais stogais dėl estetinių sumetimų paprastai siūlomos kitos dangos, pvz., čerpės, šiferis ir kt. Vis dėlto, be daugiaaukščių plokščiųjų stogų, bituminė danga gali būti naudojama ir kitų lygių ar žemo nuolydžio stogų dengimui ir paprastai yra pasirenkama tuomet, kai stogo estetika neatlieka svarbaus vaidmens, o dėmesys skiriamas efektyvumui ir mažai kainai.

 

Prilydomos bituminės stogo dangos montavimas

Paprastai prilydomos ruloninės stogų dangos pagrindas išorinėje pusėje yra padengtas polimeriniu bituminiu rišikliu, o iš kitos pusės yra prilydomas bituminės mastikos sluoksnis. Kai sluoksnis yra padengiamas, gali būti klojamas antras, trečias ar ketvirtas dangos sluoksnis. Kuo daugiau sluoksnių, tuo danga bus tvirtesnė ir ilgaamžiškesnė, t. y. kelių sluoksnių bituminė stogo danga sukuria tvirtą, aplinkos poveikiui atsparų stogo paviršių. Tiesa, jei stogas yra renovuojamas, naujos dangos sluoksnio nelydykite prie senosios dangos, kadangi senose dangose gali būti susikaupę drėgmės, kuri gali sukelti nepageidaujamų pakitimų, pvz., naujame sluoksnyje gali atsirasti pūslių ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *