Kuo išskirtinė vaiko kambario baldų gamyba?

baldaiVaiko kambarys yra išskirtinė gyvenamoji erdvė, reikalaujanti originalių sprendimų. Vaiko kambario baldų gamyba kelia itin griežtus reikalavimus tiek baldų kokybei, tiek jų dizainui. Viskas šiame kambaryje turi skatinti vaiko kūrybiškumą, žadinti norą mokytis ir žaisti, tačiau, tuo pačiu, – užtikrinti mažojo saugumą. Geras vaiko kambarys visų pirma turi būti praktiškas ir patogus, interjero specialistai ir vaikų psichologai taip pat primena, kad šis kambarys turi ugdyti grožio suvokimą, todėl rekomenduojama rinktis aiškių formų baldus, derinti kontrastingas spalvas, tačiau vengti pernelyg didelio chaoso ar margumyno.

Pagalvokite apie vaikų kambario dizaino sprendimus

Kurdami vaikų kambario interjerą, visų pirma turite suprasti, kad šis kambarys yra skirtas ne jums, o vaikui. Venkite itin griežtų sprendimų. Net ir tuo atveju, jei visuose namuose dominuoja griežta klasika, kurdami vaikų kambario interjerą, leiskite sau šiek tiek atsipalaiduoti. Geriausias sprendimas, – vaikų kambarį įrengti drauge su vaiku, paskatinti jį rinktis spalvas ar kambario tematiką. Taip ne tik ugdysite vaiko savarankiškumą, bet ir skatinsite atsakomybės jausmą (vaikas mokysis, kad šis kambarys ir jame esantys baldai turi būti prižiūrėti ir naudojami tvarkingai).

 

Rinkitės ekologiškus ir saugius vaikų kambario baldus

Kad vaiko kambarys būtų ne tik originalus, bet ir patogus, saugus bei praktiškas, ypatingą dėmesį skirkite baldams. Bendraukite tik su patikima įmone, kuri jau ne vienerius metus gamina baldus ir gali užtikrinti jų kokybę bei ilgaamžiškumą. Atidžiai pasidomėkite baldų gamybinėmis medžiagomis. Būtina investuoti tik į ekologiškas ir saugias medžiagas, kurios rūpinsis vaiko gerove ir sveikata. Jei įrenginėjate kambarį mažiausiems šeimos nariams, rinkitės baldus, kurie turi užapvalintus kampus, nėra itin sunkūs (kad vaikas neužsiverstų baldo ant savęs ir nesusižeistų) arba nėra išjudinami iš vietos. Nesirinkite baldų su stikliniais, dūžtančiais paviršiais.

 

Prie vaikų poreikių prisitaikantys baldai

Ekspertai primena, kad baldai turi atitikti vaiko ūgį, – tik jam patogiame kambaryje vaikas jausis maksimaliai patogiai ir saugiai. Kadangi vaikai auga itin greitai, praktiška alternatyva dažnam baldų keitimui – kartu su vaiku „augantys“ baldai, t. y. baldai, kurių dydį galima reguliuoti priklausomai nuo vaiko ūgio. Rekomenduojama vaikų kambarį suskirstyti zonomis, t. y. numatyti, kurioje erdvėje vaikai žais, kurioje ilsėsis, kur mokysis ir pan. Jei kambarys itin mažas, galima ieškoti originalių sprendimų, pvz., įsigyti pakeltą lovą, į kurią galima užlipti laiptukais (tai itin smagu mažiesiems padūkėliams), o atsiradusioje erdvėje po aukštaūge lova įrengti erdvę žaidimams ar mokymuisi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *