Koks renginys yra geras?

renginys

Atsakyti į iškeltą klausimą ir paprasta, ir sudėtinga. Pavyzdžiui, galime tarstelėti, kad geras renginys – toks, kuris įdomus. Bet ar tokio atsakymo pakanka? Kažin. Dar galime atskleisti, kad ši tema susijusi su Videoprojektai.lt. Bet apie viską nuo pradžių…

„Prašyčiau bilietą į…“

Galvojant apie renginius yra įvairių aptartinų dalykų. O kai žmogus nusprendžia kur nors apsilankyti, kokie tada būna kriterijai?

Pirmiausia, matyt, domimasi bilieto kaina – per brangu ar priimtina. O kainos visokiausios. Štai ketinate pažiūrėti kokį spektaklį. Vieni bilietai – pigūs, o kiti kur kas brangesni. Panašiai kalbėtina ir apie koncertus. Jeigu į Lietuvą atvyksta žinoma grupė ir jeigu esate tikri tos grupės fanai, veikiausiai nepagailėsite ir didesnės sumos. O jeigu tai scenos naujokai, kuriuos apibūdintumėte kaip grojančius „visai neblogai“, lūkesčiai ir ketinama išleisti suma bus kitokia.

Kadangi koncertų ir kitokių renginių, kuriuose norisi apsilankyti, pasitaiko įvairiausių, tai ir norai skirtingi. Vis dėlto pavyktų išskirti kelis bendrumus:

Noras, kad pradžia būtų laiku. Jeigu nurodyta, kad koncertas vyks nuo šešių, tai nemalonu, jeigu jis vėluoja ir pirmieji akordai užgrojami tik kokią septintą, kai žiūrovai jau pavargę nuo laukimo.

Noras, kad vedėjai būtų profesionalūs. Niekam nepatinka, jei vedėjai nejaučia ribų juokaudami. Nepatinka, jei sunkiai rezga žodžius. Nepatinka, jei kalba tą patį per tą patį. Eidami į renginį lankytojai tikisi, kad ant scenos kalbės pasipuošę ir pasiruošę asmenys, kuriems būti toje scenoje tinka, kurie ten jaučiasi gerai.

Noras, kad būtų įdomu ir turininga. Šis lūkestis priklauso nuo temos. Pavyzdžiui, galima teigti, kad labdaros koncerte svarbiau turiningumas. Žvelgiant iš kitos pusės, vis tiek svarbu sudominti. Turiningumas labai susijęs su konferencijomis. Jeigu nuvykstate žinodami, kad išvyksite pasisėmę šio to naudingo, tai tikrai nedižiaugtumėte, jeigu pranešėjai pilstytų iš tuščio į kiaurą…

Noras pabūti kitokioje – galbūt šventiškesnėje – aplinkoje. Čia praverčia šiuolaikinės technologijos. Išvydus 3D projekciją pasijuntama kaip pasakoje.

Tiesa, įdomu užsiminti, kad frazė „prašyčiau bilietą į…“ nebėra tariama taip dažnai, kaip galbūt atrodo. Kodėl? Todėl, kad bilietai siūlomi ir internetu. Čia įsigyjama greitai, patogiai ir be pašnekesių su pardavėju(-a).

Aptarėme ne vieną rūpimą dalyką. Tai bent iš dalies padeda atsakyti į antraštėje pateiktą klausimą, koks renginys yra geras. Bet ką daryti organizatoriams? Kur kreiptis prireikus videoįrangos? Kadangi pastaroji turėtų atitikti lūkesčius ir veikti kaip priklauso, tai ir kreiptis derėtų į profesionalus.

Ar galima ką nors rekomenduoti? Žinoma. Organizatoriams pakeliui su Videoprojektai.lt komanda ir teikiamomis videoprietaisų nuomos paslaugomis.

Jeigu rezultatas matuojamas skaičiais nuo vieno iki šimto, tuomet organizatoriai stengiasi tą šimtą viršyti. Ar visada pavyksta? Įvertina ne kas kitas, o auditorija. Nors visuomet gali pasitaikyti prieštaringų nuomonių, kuo profesionaliau viskas parengta, tuo daugiau teigiamų įvertinimų.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *